Naucz się widzieć

Metoda mapowania strumienia wartości

Naucz się widzieć

Książka „Naucz się widzieć” to pozycja o fundamentalnym znaczeniu dla wszystkiego, co kryje się w za określeniem Lean Manufacturing. Od 1999 roku, kiedy to po raz pierwszy ukazało się „Learning to see”, tysiące przedsiębiorstw z różnych branż na świecie stosuje opisaną w książce metodę Mapowania Strumienia Wartości przekonując się o jej niezwykłej skuteczności w „uczeniu się widzenia na nowo” tego, do czego wszyscy przywykliśmy w naszych przedsiębiorstwach.

Książka ta umożliwia zrozumienie istoty tworzenia map strumienia wartości, projektowania wizji stanu przyszłego, planowania działań wdrożeniowych zorientowanych na przepływ materiałów i informacji itp.

Mapowanie strumienia wartości jest metodą wspomagającą analizę systemu produkcyjnego w perspektywie procesu „widzianego oczami klienta”, z uwzględnieniem wszystkich czynności składających się na tworzony produkt i/lub wykonywaną usługę. Umożliwia zaprojektowanie pożądanego kształtu systemu produkcyjnego w oparciu o metody i techniki Lean Manufacturing. Pozwala skoncentrować wysiłek wdrożeniowy na najbardziej istotnych aspektach działań operacyjnych. Jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy rozpoczynają lub kontynuują swoją przygodę z koncepcją Lean Management.

kup w leanbooks.pl

polecamy również

Zaawansowane metody Lean do poprawy produktywności
07-08.11.2017 Warszawa

Zaplanuj działania poprawy produktywności zespołów realizujących prace mało powtarzalne i przy zmieniającym się obciążeniu

sprawdź

Warsztaty na terenie firmy!
Mapowanie strumienia wartości
19-20.10.2017 Świdnica

Skracanie czasów realizacji zleceń i redukcja zapasów

sprawdź

Warsztaty na terenie firmy!
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij