fbpx
Jak się uczyć okładka

Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć

Lekcje jednego z liderów Toyoty Isao Yoshino na temat ciągłego uczenia się przez całe życie

Tytuł oryginalny: Learning to Lead, Leading to Learn

Niniejsza książka to wynik wieloletniej współpracy autorki będącej coachem w zakresie przywództwa oraz Isao Yoshino, jednego z liderów Toyoty. Ich przyjaźń, rozmowy i wyciągane z nich wnioski pozwoliły stworzyć opowieść o znaczeniu ciągłego uczenia się i wartości przywództwa skoncentrowanego na ludziach. Mądrość i doświadczenie Yoshino – lidera, który w Toyocie spędził niemal cztery dekady – pozwalają zrozumieć, w jaki sposób firma intencjonalnie rozwijała kulturę doskonałości, z której słynie do dziś.
Relacjonując kolejne etapy kariery swego rozmówcy, Katie Anderson zastosowała niezwykłą metaforę wyplatania życiowej tkaniny, której nitki to nasze marzenia i stawiane na co dzień cele pozwalające owe marzenia zrealizować. W ten sposób przedstawiła historię człowieka, który uczył się przewodzić, a następnie zrozumiał, że swoim przywództwem pomaga uczyć się innym, wciąż nie przestając rozwijać siebie.
Książka kierowana jest do wszystkich liderów, którzy dążą do stworzenia w swoich organizacjach kultury ciągłego uczenia się i chcą przewodzić w sposób świadomy i skoncentrowany na ludziach.

Katie dzieli się z czytelnikiem swoją przyjemnością czerpania od Isao Yoshino nauki na temat sztuki uczenia się, przywileju przewodzenia i sekretu wartościowego życia, tworząc spójną, pouczającą i fascynującą opowieść.

John Shook, Prezes Lean Global Network

W ten niestabilny i niepewny czas Katie Anderson obdarowuje nas opowieścią o Isao Yoshino, jak został menedżerem w Toyocie i jak przez czterdzieści lat uczył się, przewodząc. Katie wyjaśnia, jak Yoshino przezwyciężał przeciwności losu, uczył się na własnych błędach, w każdej sytuacji odnajdując dobre strony, i zawsze rozwijał ludzi, z którymi pracował, a także siebie samego. Ta książka sprawi, że staniesz się lepszym menedżerem i coachem oraz zwyczajnie lepszym człowiekiem.

James Womack, założyciel Lean Enterprise Institute, współautor bestsellerów Maszyna, która zmieniła świat, Lean Thinking – Szczupłe myślenieZobaczyć całość strumienia wartości i Szczupłe rozwiązania

Jeśli interesuje cię Lean i koncepcja ciągłego uczenia się, to jest to lektura obowiązkowa! Książka zbudowana wokół oryginalnej koncepcji osnowy i wątku zilustrowana prawdziwymi doświadczeniami jednego z wybitnych senseiów Toyoty Isao Yoshino stanowi wyjątkową, przyjemną i pouczającą lekturę. Nie przegap jej.

Michael Ballé, współautor słynnej Trylogii Lean (Kopalnia złota, Dyrektor firmy jako Lean menadżer, Skuteczne zarządzanie) oraz książki Lean sensei

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

    Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
    Pełna klauzula

    Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej