Pierwsi w Polsce

Byliśmy pierwszym zespołem, który w 1999 roku zaczął profesjonalnie wspomagać firmy w Polsce we wdrażaniu Lean Management.

Światowa współpraca

Od początku współpracowaliśmy z uznanymi ekspertami, najpierw z University of Kentucky, który z racji położenia w pobliżu zakładów Toyoty, już wtedy oferował bardzo dobry program lean dla przemysłu.

Guru szczupłego zarządzania

Następnie podjęliśmy współpracę z prekursorami szczupłego zarządzania - Dr Jamesem Womackiem i Prof. Danielem Jonesem i stworzonym przez nich Lean Enterprise Institute USA i Lean Academy w Wielkiej Brytanii.

Uznani Eksperci

To wtedy również zaczęliśmy korzystać ze wsparcia czołowych światowych specjalistów skupionych obecnie wokół Lean Global Network, do której należy również nasz Instytut (od 2006 roku). Mogliśmy od nich uczyć się jak praktycznie wdrażać lean, szczególnie należy tu wspomnieć m.in. Marka Piątkowskiego (ex dyrektora Toyoty w Kanadzie), Mike’a Rothera (współautora książek „Toyota Kata” i „Naucz się widzieć”), Prof. Bohdana Oppenheima (Marymont Loyola University, eksperta wdrażania lean w rozwoju produktu), Iana Glendaya (współautora książki „Przejdź na logikę przepływu”, pioniera we wdrażaniu lean w procesach ciągłych i branży FMCG), czy Roberta Martichenkę (ex dyrektora logistyki Toyota Indiana).

Skuteczność w różnych branżach

Od 1999 roku wsparliśmy kilkaset firm z niemal każdej branży obecnej w Polsce, a dla wielu z tych branż realizowaliśmy pionierskie jak na nasz kraj projekty wdrażania Lean Management. Dzięki temu stworzyliśmy najbardziej doświadczony zespół ekspertów lean w Polsce, który sukcesywnie jest powiększany o specjalistów ze światowych korporacji, najbardziej doświadczonych w stosowaniu szczupłego podejścia.

Kompleksowe wsparcie

Mając obecnie najszerszy w kraju zespół stałych ekspertów , zajmujących się stricte wdrażaniem lean w różnych branżach i obszarach działalności firmy, możemy realizować kompleksowe projekty reorganizacji firm, począwszy od procesów planowania strategicznego, aż po wsparcie reorganizacji poszczególnych działów firmy.

Unikalne kompetencje na nietypowe projekty

Posiadamy także unikalne kompetencje w realizacji nietypowych projektów, sięgając również po ekspertów z zagranicznych instytutów należących do Lean Global Network.