Autoliv

Koncern AUTOLIV to światowy lider w projektowaniu i wytwarzaniu samochodowych systemów bezpieczeństwa. Odbiorcami produktów firmy są najwięksi producenci aut na świecie. Koncern posiada 80 jednostek zatrudniających ogółem około 58 000 osób w 29 krajach. Pierwszy polski oddział Autoliv powstał w 1998r w Oławie. Obecnie na terenie Dolnego Śląska działają trzy zakłady AUTOLIV POLAND:

– jeden w Oławie produkujący poduszki powietrzne (APT),

– dwa w Jelczu-Laskowicach, zajmujące się montażem pasów bezpieczeństwa oraz modułów (APR/APA).

Dodatkowo w Oławie znajduje się Centrum Technologiczne, w którym prowadzone są prace badawczo-rozwojowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej pod adresem www.autoliv.com.

Jikotei Kanketsu

Jikotei Kanketsu, czyli jakość wbudowana w proces

20.04.2017 Oława

Usuwanie błędów u źródła ich powstawania (jakość wbudowana w proces) jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem zapewnienia jakości. W systemie produkcyjnym Toyoty jakość u źródła określana jest mianem Jikotei Kanketsu, co oznacza podejście do zarządzania procesami produkcyjnymi oparte na tworzeniu prewencyjnego modelu jakości w całej organizacji. Jikotei Kanketsu, to również prosty proces wspomagający analizę ryzyka jakościowego, którą może wykonać praktycznie każdy pracownik firmy, co z kolei umożliwia szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów jakościowych w gemba (miejscu tworzenia wartości).

sprawdź

Poka-yoke

Poka-yoke

22.09.2017 Oława

U podstaw najlepszych metod budowania jakości u źródła leży Jidoka, która stanowi jeden z filarów systemu produkcyjnego Toyoty. Koncepcja ta obejmuje zestaw rozwiązań zapewniających „błędoodporność” (jap. Poka-Yoke). Jest to podejście prewencyjne, które poprzez wykorzystanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych jest w stanie wyeliminować z procesu 100% błędów ludzkich i maszynowych. Podejście Poka-Yoke zmienia tradycyjny sposób postrzegania przyczyn powstawania błędów: to nie człowiek jest odpowiedzialny za błędy jakościowe pojawiające się na stanowisku pracy, ale to wadliwie zaprojektowany proces umożliwia pracownikowi popełnianie tych błędów.

sprawdź

Jak zrobić dobry audyt

Jak zrobić dobry audyt

13.12.2017 Oława

Audyt to jeden z podstawowych sposobów utrzymania zmian oraz ich ciągłego doskonalenia. Jednak bez odpowiedniej wiedzy i właściwego sposobu postępowania łatwo jest zamienić proces audytowy w rygorystyczną kontrolę, której bać się będą wszyscy pracownicy w firmie, malując dodatkowo „trawę na zielono” przed każdym audytem. Dlatego tak ważny jest właściwie zaprojektowany proces przeprowadzania audytu, jego odpowiednia częstotliwość, zakres czy sama osoba audytora. Naucz się, jak zrobić skuteczny audyt!

sprawdź

Ciągły przepływ w gniazdach i liniach produkcyjnych

Ciągły przepływ w gniazdach i liniach produkcyjnych

25.04.2017 Oława

Produkcja w ciągłym przepływie to taka organizacja produkcji w gniazdach i/lub na liniach produkcyjnych, w której części/produkty po jednej sztuce są przetwarzane i przekazywane bezpośrednio z jednego stanowiska na drugie. Jest to najbardziej efektywna metoda przetwarzania materiałów w gotowe produkty. Dzięki wprowadzeniu ciągłego przepływu uzyskuje się wysoką wydajność i jakość, najkrótszy możliwy produkcyjny czas realizacji oraz osiąga się niezwykle dużą elastyczność w realizacji zamówień.

sprawdź

Skracanie czasów przezbrojeń SMED

SMED – skracanie czasów przezbrojeń

28.11.2017 Oława

Metodyka SMED (Single Minute Exchange of Die) jest zbiorem technik i narzędzi umożliwiających skracanie czasów przezbrajania maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych. Jej celem jest przeprowadzenie każdego przezbrojenia w jednostkowej liczbie minut (mniej niż 10). Cel ten osiąga się dzięki takiemu podziałowi i uproszczeniu całego procesu, aby przezbrojenia były wykonywane, według ustalonego standardu, z użyciem jak najmniejszej liczby narzędzi, przy jak najmniejszym nakładzie pracy oraz bezpiecznie.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij