Diehl Controls

DIEHL Controls Polska jest częścią międzynarodowego koncernu DIEHL . W Polsce istnieje od 2000 r. Obecnie zatrudnia ponad 900 osób. Zlokalizowana jest w dwóch miejscach:

  • w Namysłowie, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny,
  • oraz we Wrocławiu, gdzie swoją siedzibę ma Dział Rozwoju.

DIEHL Controls Polska produkuje elektroniczne sterowniki do sprzętu AGD, m.in. dla takich firm jak Bosh, Electrolux, Fagor, Gorenje, Siemens, czy Whirlpool.
Firma oferuje kompleksowe usługi dotyczące projektowania i wytwarzania podzespołów elektronicznych.

Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI – instrukcje i instruktaż

Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI – instrukcje i instruktaż

05-06.12.2017 Namysłów

Metoda instruowania pracowników, wchodząca w skład programu TWI, to praktyczne narzędzie wspomagające szkolących w poprawnym i efektywnym poprowadzeniu instruktażu stanowiskowego. Dzięki tej metodzie przełożeni są w stanie szybciej i skuteczniej szkolić nowych operatorów, co prowadzi wprost do wzrostu wydajności, poprawy jakości oraz zmniejszenia liczby braków. Metodę opracowali najlepsi praktycy i naukowcy w USA w latach 40. XX wieku, ale do dziś docenia się jej uniwersalność i elastyczność – stosują ją w niezmienionej formie m.in. wszystkie liczące się koncerny z branży motoryzacyjnej.

sprawdź

System ssący Kanban

System ssący Kanban

15.09.2017 Namysłów

System ssący różni się od tradycyjnych metod sterowania produkcją, w których harmonogram produkcyjny określa dla każdego procesu, co i kiedy należy produkować. Nie zapewnia to zsynchronizowanego w czasie sprzężenia zwrotnego z informacją o dokładnych potrzebach klienta. Ponadto w wytwarzaniu tradycyjnym przemieszczanie materiałów pomiędzy procesami następuje w chwili, kiedy proces dostarczający (proces w górze strumienia wartości) zakończy przetwarzanie produktu, bez względu na rzeczywiste potrzeby swojego odbiorcy (klienta). Skutkuje to pchaniem materiału do następnej operacji (w dół strumienia wartości) i powstawaniem zapasów. Kanban łączy i synchronizuje ze sobą aktywność produkcyjną wszystkich procesów w strumieniu wartości względem rzeczywistych potrzeb klienta (sygnały systemu ssącego zastępują plany produkcyjne), zapewniając kontrolę zapasów na optymalnym poziomie.

sprawdź

Totalne produktywne utrzymanie ruchu TPM

TPM Kompleksowe produktywne utrzymanie ruchu

29-30.03.2017 Namysłów

System kompleksowego produktywnego utrzymania ruchu (TPM) to całościowe podejście pozwalające zwiększyć efektywność maszyn i urządzeń. Przy zastosowaniu tej koncepcji możliwe jest osiągnięcie nie tylko bardzo niskiej awaryjności maszyn, ale także wyeliminowanie wszelkich strat obniżających ich wydajność przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. W porównaniu z tradycyjnym podejściem, w którym za funkcjonowanie maszyn i urządzeń odpowiada personel utrzymania ruchu, w TPM zadania związane z maksymalizacją efektywności maszyn i redukcją strat przypisane są wszystkim pracownikom firmy. TPM pozwala na skuteczne zarządzanie działaniami planowej konserwacji w przedsiębiorstwie oraz skrócenie czasu reakcji na awarie i przestoje maszyn.

sprawdź

Rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów

16.02.2017 Namysłów

Umiejętność dostrzegania i identyfikacji problemów jest podstawą ich sprawnego rozwiązywania. Rozwiązywanie problemów bezpośrednio po ich ujawnieniu, w miejscu ich powstawania, to najskuteczniejszy sposób ciągłego doskonalenia procesów. Jest on jednak w dużo większym stopniu analizą, niż poszukiwaniem rozwiązania (mimo, iż intuicja podpowiada nam coś zupełnie innego). Ponoć Alberta Einsteina zapytano kiedyś: „Masz godzinę na rozwiązanie problemu. Jak się do tego zabierzesz?” Jego odpowiedź brzmiała: „Poświęcę 55 minut na analizę problemu, a w ciągu ostatnich 5 minut wdrożę mój środek zaradczy.” W firmach działamy zazwyczaj zupełnie odwrotnie: po krótkim czasie spędzonym na rozpoznaniu problemu proponujemy wiele środków zaradczych, mając nadzieję, że któryś z nich rozwiąże problem, nie patrząc na to, czy znalezione rozwiązanie wyeliminuje przyczynę źródłową.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij