GM Manufacturing Poland

General Motors Manufacturing Poland, należy do spółki Opel/Vauxhall, będącej europejskim oddziałem koncernu General Motors. Zakład jest producentem samochodów osobowych oraz jednostek napędowych. Główna siedziba firmy mieści się w Gliwicach, gdzie powstają modele Opla Astry oraz Opel Cascada. W oddziale w Tychach produkowany jest silnik 1.7 diesel. Zakład GM Manufacturing Poland zatrudnia 3 500 osób.

Gliwicka fabryka jest głównym producentem linii modelowej Astry w Europie i odpowiada za standardy jakościowe tego modelu w Opel/Vauxhall. Zakład jest jedynym producentem Astry GTC coupé, sportowej Astry OPC, Astry Sedan oraz kabrioletu Cascada. Ponadto produkuje Astrę Hatchback oraz Astrę Classic Sedan. 98 proc. wyprodukowanych samochodów oraz 90% silników wysyłanych jest na eksport. Nasze silniki trafiają między innymi do Opli Astra, Meriva, Zafira, Corsa i Mokka oraz Chevroletów Cruze i Trax.

Standardy pracy Menadżera w środowisku lean

Standardy pracy Menadżera w środowisku Lean

26.09.2017 Gliwice

Problemy z wdrażaniem Lean (oraz usprawnień organizacyjnych w ogóle) wynikają często z braku czasu kadry kierowniczej, który powinien być poświęcany na doskonalenie i utrzymanie zmian. W przeciętnej firmie wdraża się od 10 do 15 usprawnień na 100 pracowników rocznie, natomiast w najlepszych „szczupłych” firmach – od 1200 do ponad 6000, przy czym aż 90% z nich jest zasługą przełożonych, którzy pracując wg zasad Pracy Standaryzowanej Menadżerów mają czas na codzienne doskonalenie (zamiast „gaszenia pożarów”), co przekłada się na ciągły i szybki wzrost efektywności podległych im działów.

sprawdź

Relacje z pracownikami wg TWI

Relacje z pracownikami wg TWI

12.04.2017 Gliwice

Relacje przełożonego z podwładnymi mają wpływ na pracę zespołu i motywację do ciągłego doskonalenia. Relacje z pracownikami wg metody TWI (Training Within Industry) uczą w praktyce jak zapobiegać konfliktom stosując podstawy dobrych relacji i jak radzić sobie z nimi szybko i skutecznie, kiedy się pojawią. Rozwiązywanie problemów w kontaktach międzyludzkich opiera się tu na 4 krokach: zebraniu faktów i opinii osób związanych z problemem, przemyśleniu działań, ocenie ich skutków oraz wdrożeniu i monitorowaniu rezultatów.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij