GKN Driveline

GKN Driveline jest światowym liderem wśród dostawców półosi i systemów napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego, zatrudniającym 21 000 osób w 49 zakładach w 31 krajach. GKN Driveline realizuje dostawy dla czołowych producentów pojazdów samochodowych na świecie. W gronie Klientów GKN Driveline znajdują się takie firmy jak: BMW, DaimlerChrysler, Fiat, Ford, Toyota, GM/Opel, Caterpillar, Honda, Volvo, MG Rover, PSA, Renault/Nissan, VW/Audi Group. GKN Driveline jest częścią koncernu GKN plc, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, działającego w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Oprócz zakładów produkcyjnych GKN posiada własne laboratoria i centra badawcze, pracujące nad ciągłym udoskonalaniem produktów.

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean

26-27.10.2017 Oleśnica

Dostawy części i materiałów z magazynu do stanowisk produkcyjnych wymagają stworzenia efektywnego systemu logistyki wewnętrznej w fabryce, obejmującego zarówno właściwie zorganizowany magazyn, jak i optymalne ścieżki transportu na hali produkcyjnej. Zamiast wydawać materiały w dużych partiach i całymi paletami, należy je dostarczać do stanowisk często i w małych ilościach oraz przewozić je nie wózkami widłowymi, ale specjalnymi ciągnikami bądź wózkami pchanymi ręcznie, kursującymi wg ustalonego rozkładu jazdy i po specjalnie wyznaczonych trasach. Taki system określany jest terminami takimi jak: „pętle mleczarza”, „pociąg”, „waterspider” lub „mizusumashi”.

sprawdź

Ciągły przepływ w gniazdach i liniach produkcyjnych

Ciągły przepływ w gniazdach i liniach produkcyjnych

14.09.2017 Oleśnica

Produkcja w ciągłym przepływie to taka organizacja produkcji w gniazdach i/lub na liniach produkcyjnych, w której części/produkty po jednej sztuce są przetwarzane i przekazywane bezpośrednio z jednego stanowiska na drugie. Jest to najbardziej efektywna metoda przetwarzania materiałów w gotowe produkty. Dzięki wprowadzeniu ciągłego przepływu uzyskuje się wysoką wydajność i jakość, najkrótszy możliwy produkcyjny czas realizacji oraz osiąga się niezwykle dużą elastyczność w realizacji zamówień.

sprawdź

Mapowanie strumienia wartości

Mapowanie strumienia wartości

07-08.03.2017 Oleśnica

Metoda mapowania strumienia wartości wywodzi się z praktyki koncernu Toyota, w którym znana jest pod nazwą „Mapowania przepływów materiałów i informacji”. Służy do przedstawiania stanu obecnego systemu produkcyjnego i projektowania stanów przyszłych, zwanych „idealnymi”, tworzonych w celu wdrożenia szczupłego systemu produkcyjnego. Dzięki mapom proces zaczyna być widziany „oczami klienta”, ponieważ projekty przepływów obejmują wszystkie działania związane z dostarczaniem wartości klientowi. Jest to o tyle ważne, iż w praktyce wiele wysiłków i usprawnień wdrożeniowych – o ile nie zostaną one odpowiednio zaplanowane – może nie przynieść spodziewanych efektów (np. przyspieszenie pracy urządzenia produkcyjnego, które nie jest „wąskim gardłem”, itp.).

sprawdź

Standaryzacja pracy

Standaryzacja pracy

16.11.2017 Oleśnica

Standaryzacja pracy to jedno z podstawowych narzędzi Lean Manufacturing służących poprawie stabilności i powtarzalności procesów. Jest warunkiem skutecznego doskonalenia – ułatwia dostrzeganie i usuwanie marnotrawstwa, a także przyśpiesza proces uczenia się pracowników (tylko w powtarzalnych warunkach jesteśmy w stanie dostrzec i wyeliminować nieefektywność). Dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości pracy i zmniejszenia liczby błędów ludzkich. W szczupłym przedsiębiorstwie standaryzacja zabiegów produkcyjnych jest obowiązkiem brygadzistów i mistrzów. To oni, wraz z operatorami, powinni analizować pracę oraz opisywać na arkuszach pracy standaryzowanej najlepsze stosowane aktualnie metody. Skodyfikowany standard jest podstawą ciągłego doskonalenia wdrożonych metod pracy.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij