Harris Calorific International

Harris Calorific International Sp. z o .o. jest częścią Harris Products Group.

Harris Products Group jest światowym liderem w produkcji wyrobów stosowanych w procesie lutowania twardego i miękkiego, spawania, cięcia oraz dystrybucji gazów. Firma została założona w 2006 roku z połączenia Harris Calorific, Inc, producenta osprzętu do spawania i cięcia gazowego oraz produktów do regulacji i dystrybucji gazów oraz JW Harris Co, producenta materiałów dodatkowych do spawania i lutowania.

Harris Products Group posiada obecnie zakłady produkcyjne w Mason (USA), Gainesville (USA), Dzierżoniowie (Polska) i Sao Paulo (Brazylia). Każdy z nich posiada certyfikat ISO 9001 dla systemów zarządzania jakością oraz ISO 14001 dla systemów zarządzania środowiskowego.

Harris Products Group jest spółką należącą do Lincoln Electric, światowego lidera w projektowaniu, rozwoju i produkcji produktów do spawania łukowego, systemów zrobotyzowanych do spawania oraz urządzeń do cięcia plazmowego i tlenowego.

Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI – instrukcje i instruktaż

Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI – instrukcje i instruktaż

26-27.09.2017 Dzierżoniów

Metoda instruowania pracowników, wchodząca w skład programu TWI, to praktyczne narzędzie wspomagające szkolących w poprawnym i efektywnym poprowadzeniu instruktażu stanowiskowego. Dzięki tej metodzie przełożeni są w stanie szybciej i skuteczniej szkolić nowych operatorów, co prowadzi wprost do wzrostu wydajności, poprawy jakości oraz zmniejszenia liczby braków. Metodę opracowali najlepsi praktycy i naukowcy w USA w latach 40. XX wieku, ale do dziś docenia się jej uniwersalność i elastyczność – stosują ją w niezmienionej formie m.in. wszystkie liczące się koncerny z branży motoryzacyjnej.

sprawdź

System ssący Kanban

System ssący Kanban

22.11.2017 Dzierżoniów

System ssący różni się od tradycyjnych metod sterowania produkcją, w których harmonogram produkcyjny określa dla każdego procesu, co i kiedy należy produkować. Nie zapewnia to zsynchronizowanego w czasie sprzężenia zwrotnego z informacją o dokładnych potrzebach klienta. Ponadto w wytwarzaniu tradycyjnym przemieszczanie materiałów pomiędzy procesami następuje w chwili, kiedy proces dostarczający (proces w górze strumienia wartości) zakończy przetwarzanie produktu, bez względu na rzeczywiste potrzeby swojego odbiorcy (klienta). Skutkuje to pchaniem materiału do następnej operacji (w dół strumienia wartości) i powstawaniem zapasów. Kanban łączy i synchronizuje ze sobą aktywność produkcyjną wszystkich procesów w strumieniu wartości względem rzeczywistych potrzeb klienta (sygnały systemu ssącego zastępują plany produkcyjne), zapewniając kontrolę zapasów na optymalnym poziomie.

sprawdź

System 5S – organizacja miejsca pracy

System 5S – organizacja miejsca pracy

14.11.2017 Dzierżoniów

5S to zestaw metod i technik umożliwiających stworzenie oraz utrzymanie wysokiej jakości stanowisk pracy, a także jedno z podstawowych narzędzi szczupłego wytwarzania, zapewniające właściwą organizację środowiska pracy oraz doskonalenie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. 5S to również technika stabilizująca procesy. Prawidłowe zastosowanie 5S oznacza realizację koncepcji „miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu”, której przestrzeganie zapewnia wysoką produktywność, jakość i bezpieczeństwo pracy oraz stwarza podstawy do dalszego doskonalenia.

sprawdź

Toyota Kata

Toyota Kata

30-31.05.2017 Dzierżoniów

Wiele aspektów objaśniających fenomen zarządzania Toyoty nie jest widocznych gołym okiem, choć przejawiają się one w codziennym stosowaniu praktyk kierowania ludźmi według przyjętych wzorców (czyli Kata). Kata doskonalenia jest wzorcem określającym, jak należy właściwie definiować i dochodzić do odpowiednio zdefiniowanych warunków docelowych (stanu, który chcemy osiągnąć). Kata coachingu jest z kolei wzorcem definiującym sposób, w jaki przełożony powinien właściwie kształtować u podwładnych sposób myślenia i działania niezbędny w procesie doskonalenia. Wykorzystanie rutynowych Kata do codziennej analizy i doskonalenia procesów pomaga zmienić tradycyjną firmę w organizację uczącą się.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij