Nidec Motors & Actuators (Poland)

Japoński koncern Nidec Corporation jest wiodącym dostawcą systemów napędu precyzyjnego wykorzystywanego w wielu dziedzinach, m.in. w przemyśle IT, motoryzacyjnym, lotniczym, czy maszynowym. W Polsce firma reprezentowana jest przez Spółkę Nidec Motors & Actuators (Poland) powstałą w 2006 r. Obecnie spółka prowadzi działalność gospodarczą w Niepołomicach. W Europie Grupa Nidec jest obecna również w Niemczech i Hiszpanii.

Jikotei Kanketsu

Jikotei Kanketsu, czyli jakość wbudowana w proces

23.11.2017 Niepołomice

Usuwanie błędów u źródła ich powstawania (jakość wbudowana w proces) jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem zapewnienia jakości. W systemie produkcyjnym Toyoty jakość u źródła określana jest mianem Jikotei Kanketsu, co oznacza podejście do zarządzania procesami produkcyjnymi oparte na tworzeniu prewencyjnego modelu jakości w całej organizacji. Jikotei Kanketsu, to również prosty proces wspomagający analizę ryzyka jakościowego, którą może wykonać praktycznie każdy pracownik firmy, co z kolei umożliwia szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów jakościowych w gemba (miejscu tworzenia wartości).

sprawdź

System motywacyjny w kulturze Lean

Budowanie systemu sugestii Kaizen

25.10.2017 Niepołomice

Program sugestii pracowniczych jest ważnym elementem systemów motywacyjnych w środowisku lean, które z założenia mają sprawiać, aby wszyscy pracownicy w pełni włączali się w realizację celów firmy i dążyli do jej ciągłego doskonalenia. Program z pozoru łatwy, w praktyce okazuje się często trudny do wdrożenia z sukcesem lub staje się nieefektywny z czasem.
Przy jego opracowywaniu lub reaktywacji po nieudanym wdrożeniu warto się więc zastanowić, jak zbudować go prawidłowo, jakie są jego niezbędne elementy, jak uniknąć błędów wdrożeniowych i jak dopasować go do pozostałych elementów systemu ciągłego doskonalenia.

sprawdź

Strategia szkoleń Lean

Strategia szkoleń Lean

26.10.2017 Niepołomice

Powodzenie wdrożenia Lean Management w firmie zależy bezpośrednio od wykształcenia we wszystkich pracownikach właściwych zachowań oraz umiejętności i nawyku ciągłego doskonalenia. Ważne jest więc zorganizowanie systemu szkoleń przełamujących przyzwyczajenia i skutecznie rozwijających wymagane kompetencje. Szkolenia w Lean Management to zdyscyplinowany, oparty na cyklu PDCA proces. To również jedna z ważniejszych funkcji liderów organizacji, realizowana poprzez praktyczne warsztaty nastawione na najwyższą skuteczność i codzienny coaching.

sprawdź

Standardy pracy Menadżera w środowisku lean

Standardy pracy Menadżera w środowisku Lean

01.03.2017 Niepołomice

Problemy z wdrażaniem Lean (oraz usprawnień organizacyjnych w ogóle) wynikają często z braku czasu kadry kierowniczej, który powinien być poświęcany na doskonalenie i utrzymanie zmian. W przeciętnej firmie wdraża się od 10 do 15 usprawnień na 100 pracowników rocznie, natomiast w najlepszych „szczupłych” firmach – od 1200 do ponad 6000, przy czym aż 90% z nich jest zasługą przełożonych, którzy pracując wg zasad Pracy Standaryzowanej Menadżerów mają czas na codzienne doskonalenie (zamiast „gaszenia pożarów”), co przekłada się na ciągły i szybki wzrost efektywności podległych im działów.

sprawdź

Skracanie czasów przezbrojeń SMED

SMED – skracanie czasów przezbrojeń

18.10.2017 Niepołomice

Metodyka SMED (Single Minute Exchange of Die) jest zbiorem technik i narzędzi umożliwiających skracanie czasów przezbrajania maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych. Jej celem jest przeprowadzenie każdego przezbrojenia w jednostkowej liczbie minut (mniej niż 10). Cel ten osiąga się dzięki takiemu podziałowi i uproszczeniu całego procesu, aby przezbrojenia były wykonywane, według ustalonego standardu, z użyciem jak najmniejszej liczby narzędzi, przy jak najmniejszym nakładzie pracy oraz bezpiecznie.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij