SITECH

SITECH Sp. z o.o. jest renomowaną spółką należącą do koncernu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak: Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat.

Dzięki ciągłemu rozwojowi SITECH zdobywa kolejne projekty, stwarzając tym samym nowe miejsca pracy. W nowoczesnym centrum badawczo – rozwojowym prowadzone są badania nad nowymi technologami, łączeniem metali i tworzyw sztucznych oraz nad wykorzystaniem nowych materiałów produkcyjnych. SITECH Sp. z o.o. wyznacza najwyższe standardy jakości i spełnia potrzeby najbardziej wymagających klientów zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom samochodów. Spójna i klarowna wizja rozwoju przedsiębiorstwa, odpowiednie decyzje inwestycyjne oraz wysokie kompetencje pracowników sprawiły, że jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce.

Chcąc sprostać zapotrzebowaniu klientów, w 2013 roku w Głogowie miało miejsce uruchomienie drugiej fabryki SITECH Sp. z o.o. w Polsce. Tym samym miejscowy rynek pracy został wzbogacony o kolejne nowe i prężnie działające przedsiębiorstwo, stwarzając nowe miejsca pracy.

System rozwiązywania problemów

18.05.2018 Polkowice

Bez umiejętności skutecznego rozwiązywania problemów trudno sobie wyobrazić eliminację marnotrawstwa i doskonalenie przedsiębiorstwa. Częścią tego podejścia jest stosowanie ustrukturyzowanych narzędzi rozwiązywania problemów, jednak nawet najlepsze narzędzia nie dadzą organizacji skutecznego i trwałego procesu, jeżeli nie są osadzone w dobrze zdefiniowanym systemie. Na system taki składają się: określenie źródeł identyfikacji problemów w firmie, priorytetów przydzielania zasobów na ich rozwiązanie, jasna definicja ról pracowników i przełożonych oraz najskuteczniejszy dobór narzędzia do skali problemu. Równie ważne jest również zdefiniowanie sposobu monitorowania skuteczności rozwiązań i dobrego przepływu informacji o zmianach wynikających z zastosowanych rozwiązań.

sprawdź

Jak zrobić dobry audyt

Jak zrobić dobry audyt w środowisku Lean

13.09.2018 Polkowice

Audyt to jeden z podstawowych sposobów utrzymania zmian oraz ich ciągłego doskonalenia. Jednak bez odpowiedniej wiedzy i właściwego sposobu postępowania łatwo jest zamienić proces audytowy w rygorystyczną kontrolę, której bać się będą wszyscy pracownicy w firmie, malując dodatkowo „trawę na zielono” przed każdym audytem. Dlatego tak ważny jest właściwie zaprojektowany proces przeprowadzania audytu, jego odpowiednia częstotliwość, zakres czy sama osoba audytora. Naucz się, jak zrobić skuteczny audyt!

sprawdź

Ciągły przepływ w gniazdach i liniach produkcyjnych

Ciągły przepływ w gniazdach i liniach produkcyjnych – redukcja zapasów w toku

20.02.2018 Polkowice

Produkcja w ciągłym przepływie to taka organizacja produkcji w gniazdach i/lub na liniach produkcyjnych, w której części/produkty po jednej sztuce są przetwarzane i przekazywane bezpośrednio z jednego stanowiska na drugie. Jest to najbardziej efektywna metoda przetwarzania materiałów w gotowe produkty. Dzięki wprowadzeniu ciągłego przepływu uzyskuje się wysoką wydajność i jakość, najkrótszy możliwy produkcyjny czas realizacji oraz osiąga się niezwykle dużą elastyczność w realizacji zamówień.

sprawdź

Totalne produktywne utrzymanie ruchu TPM

TPM – Kompleksowe produktywne utrzymanie ruchu

28-29.03.2018 Polkowice

System kompleksowego produktywnego utrzymania ruchu (TPM) to całościowe podejście pozwalające zwiększyć efektywność maszyn i urządzeń. Przy zastosowaniu tej koncepcji możliwe jest osiągnięcie nie tylko bardzo niskiej awaryjności maszyn, ale także wyeliminowanie wszelkich strat obniżających ich wydajność przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. W porównaniu z tradycyjnym podejściem, w którym za funkcjonowanie maszyn i urządzeń odpowiada personel utrzymania ruchu, w TPM zadania związane z maksymalizacją efektywności maszyn i redukcją strat przypisane są wszystkim pracownikom firmy. TPM pozwala na skuteczne zarządzanie działaniami planowej konserwacji w przedsiębiorstwie oraz skrócenie czasu reakcji na awarie i przestoje maszyn.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij