Stanley Fastening Systems Poland

StanleyBlack&Decker to amerykański producent i dostawca wysokiej jakości narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, drzwi, systemów mocujących, systemów magazynowania oraz elementów hydraulicznych do użytku profesjonalnego, przemysłowego, a także dla amatorów. Od 1992 roku Stanley Fastening System działa we Wrocławiu, gdzie w zakładzie zatrudniającym prawie 300 osób produkowany jest pełen asortyment gwoździ do pistoletów pneumatycznych.

System 5S – praktyczne aspekty wdrożenia w firmie

20.03.2018 Wrocław

Choć 5S to zbiór stosunkowo dobrze znanych metod i technik, umożliwiających stworzenie wysokiej jakości stanowisk pracy, a także jedno z podstawowych narzędzi szczupłego wytwarzania, to skuteczne wdrożenie i utrzymanie całego systemu stanowi już nie lada wyzwanie, angażujące wszystkie poziomy zarządzania w firmie. Metoda 5S może nie tylko wesprzeć organizację miejsc pracy i zmniejszyć poziom marnotrawstwa na stanowiskach pracy, ale wpływa również korzystnie na zwiększenie poczucia odpowiedzialności pracowników za swój obszar pracy, zwiększa ich zaangażowanie i pozwala skorzystać z naturalnego potencjału pracowników do doskonalenia swojego otoczenia. Jednak wykorzystanie w pełni wszystkich możliwości drzemiących w metodzie organizacji pracy, zwanej 5S jest trudne i wymaga, wiedzy, wyczucia organizacyjnego i umiejętności zarządzania zespołem.

sprawdź

Menedżer – coach

Jak zrobić dobry Gemba Walk

23.05.2018 Wrocław

Gemba Walk to jedna z najbardziej wartościowych i zarazem skutecznych praktyk w arsenale dobrego Menadżera. Rozumiana jest jako regularna, osobista obecność lub przejście (walk) po miejscach i procesach tam, gdzie rzeczywiście powstają produkty lub usługi (gemba). Bez właściwych umiejętności łatwo jest jednak zamienić Gemba Walk w „polowanie” na problemy wywołujące niejednokrotnie popłoch wśród pracowników. Stąd tak duże znaczenie ma określenie zasad Gemba Walk oraz praktyczne opanowanie przez przełożonych reguł pozwalających obserwować procesy, wyciągać wnioski oraz kształtować właściwe postawy pracowników.

sprawdź

Relacje z pracownikami wg TWI

Rozwiązywanie problemów w relacjach z pracownikami wg TWI

10.10.2018 Wrocław

Relacje przełożonego z podwładnymi mają wpływ na pracę zespołu i motywację do ciągłego doskonalenia. Relacje z pracownikami wg metody TWI (Training Within Industry) uczą w praktyce jak zapobiegać konfliktom stosując podstawy dobrych relacji i jak radzić sobie z nimi szybko i skutecznie, kiedy się pojawią. Rozwiązywanie problemów w kontaktach międzyludzkich opiera się tu na 4 krokach: zebraniu faktów i opinii osób związanych z problemem, przemyśleniu działań, ocenie ich skutków oraz wdrożeniu i monitorowaniu rezultatów.

sprawdź

Standaryzacja pracy

Standaryzacja pracy

20.09.2018 Wrocław

Standaryzacja pracy to jedno z podstawowych narzędzi Lean Manufacturing służących poprawie stabilności i powtarzalności procesów. Jest warunkiem skutecznego doskonalenia – ułatwia dostrzeganie i usuwanie marnotrawstwa, a także przyśpiesza proces uczenia się pracowników (tylko w powtarzalnych warunkach jesteśmy w stanie dostrzec i wyeliminować nieefektywność). Dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości pracy i zmniejszenia liczby błędów ludzkich. W szczupłym przedsiębiorstwie standaryzacja zabiegów produkcyjnych jest obowiązkiem brygadzistów i mistrzów. To oni, wraz z operatorami, powinni analizować pracę oraz opisywać na arkuszach pracy standaryzowanej najlepsze stosowane aktualnie metody. Skodyfikowany standard jest podstawą ciągłego doskonalenia wdrożonych metod pracy.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij