Valeo Autosystemy

W POLSCE VALEO POSIADA 4 DUŻE ZAKŁADY ORAZ CENTRALĘ SPRZEDAŻY I DYSTRYBUCJI – VALEO SERVICE EASTERN EUROPE W WARSZAWIE.

WSZYSTKIE ZAKŁADY PRODUKCYJNE ZNAJDUJĄ SIĘ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI KRAJU, Z CZEGO 3 W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM: ZAKŁAD PRODUKCJI SYSTEMÓW CHŁODZENIA SILNIKA W SKAWINIE, ZAKŁAD PRODUKCJI SYSTEMÓW WYCIERACZEK W SKAWINIE, ZAKŁAD PRODUKCJI SYSTEMÓW OŚWIETLENIA W CHRZANOWIE ORAZ JEDEN NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO: ZAKŁAD PRODUKCJI I REGENERACJI SYSTEMÓW NAPĘDOWYCH VALEO W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH.

W SKAWINIE ZLOKALIZOWANE JEST RÓWNIEŻ CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH DLA TAKICH OBSZARÓW JAK: FINANSE/KSIĘGOWOŚĆ, IT, HR, ZAKUPY ORAZ ZARZĄDZANIE ŁAŃCUCHEM DOSTAW.

ŁĄCZNIE WE WSZYSTKICH SPÓŁKACH W POLSCE ZATRUDNIONYCH JEST PONAD 6 000 PRACOWNIKÓW.

Poka-yoke

Poka-yoke

24.11.2017 Skawina

U podstaw najlepszych metod budowania jakości u źródła leży Jidoka, która stanowi jeden z filarów systemu produkcyjnego Toyoty. Koncepcja ta obejmuje zestaw rozwiązań zapewniających „błędoodporność” (jap. Poka-Yoke). Jest to podejście prewencyjne, które poprzez wykorzystanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych jest w stanie wyeliminować z procesu 100% błędów ludzkich i maszynowych. Podejście Poka-Yoke zmienia tradycyjny sposób postrzegania przyczyn powstawania błędów: to nie człowiek jest odpowiedzialny za błędy jakościowe pojawiające się na stanowisku pracy, ale to wadliwie zaprojektowany proces umożliwia pracownikowi popełnianie tych błędów.

sprawdź

Jak zrobić dobry audyt

Jak zrobić dobry audyt

02.03.2017 Skawina

Audyt to jeden z podstawowych sposobów utrzymania zmian oraz ich ciągłego doskonalenia. Jednak bez odpowiedniej wiedzy i właściwego sposobu postępowania łatwo jest zamienić proces audytowy w rygorystyczną kontrolę, której bać się będą wszyscy pracownicy w firmie, malując dodatkowo „trawę na zielono” przed każdym audytem. Dlatego tak ważny jest właściwie zaprojektowany proces przeprowadzania audytu, jego odpowiednia częstotliwość, zakres czy sama osoba audytora. Naucz się, jak zrobić skuteczny audyt!

sprawdź

Skuteczny koordynator Lean

Skuteczny koordynator Lean

24.10.2017 Skawina

Korzyści z wdrożenia Lean są wprost proporcjonalne do zaangażowania całej organizacji w systemowe stosowanie zasad szczupłego zarządzania. Podstawową rolę odgrywa tu zarząd firmy, ale liczy się także sposób organizacji operacyjnego poziomu wdrożenia oraz postawa i zaangażowanie koordynatora Lean. Wbudowanie Lean w DNA organizacji odbywa się stopniowo, a dobór struktur i wytyczenie odpowiednich ról, pozwalające na najwyższą skuteczność wdrożenia w danej chwili, są prawdziwą sztuką.

sprawdź

Menedżer – coach

Jak zrobić dobry Gemba Walk

28.09.2017 Skawina

Gemba Walk to jedna z najbardziej wartościowych i zarazem skutecznych praktyk w arsenale dobrego Menadżera. Rozumiana jest jako regularna, osobista obecność lub przejście (walk) po miejscach i procesach tam, gdzie rzeczywiście powstają produkty lub usługi (gemba). Bez właściwych umiejętności łatwo jest jednak zamienić Gemba Walk w „polowanie” na problemy wywołujące niejednokrotnie popłoch wśród pracowników. Stąd tak duże znaczenie ma określenie zasad Gemba Walk oraz praktyczne opanowanie przez przełożonych reguł pozwalających obserwować procesy, wyciągać wnioski oraz kształtować właściwe postawy pracowników.

sprawdź

Totalne produktywne utrzymanie ruchu TPM

TPM Kompleksowe produktywne utrzymanie ruchu

19-20.10.2017 Skawina

System kompleksowego produktywnego utrzymania ruchu (TPM) to całościowe podejście pozwalające zwiększyć efektywność maszyn i urządzeń. Przy zastosowaniu tej koncepcji możliwe jest osiągnięcie nie tylko bardzo niskiej awaryjności maszyn, ale także wyeliminowanie wszelkich strat obniżających ich wydajność przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. W porównaniu z tradycyjnym podejściem, w którym za funkcjonowanie maszyn i urządzeń odpowiada personel utrzymania ruchu, w TPM zadania związane z maksymalizacją efektywności maszyn i redukcją strat przypisane są wszystkim pracownikom firmy. TPM pozwala na skuteczne zarządzanie działaniami planowej konserwacji w przedsiębiorstwie oraz skrócenie czasu reakcji na awarie i przestoje maszyn.

sprawdź

Skracanie czasów przezbrojeń SMED

SMED – skracanie czasów przezbrojeń

23.05.2017 Skawina

Metodyka SMED (Single Minute Exchange of Die) jest zbiorem technik i narzędzi umożliwiających skracanie czasów przezbrajania maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych. Jej celem jest przeprowadzenie każdego przezbrojenia w jednostkowej liczbie minut (mniej niż 10). Cel ten osiąga się dzięki takiemu podziałowi i uproszczeniu całego procesu, aby przezbrojenia były wykonywane, według ustalonego standardu, z użyciem jak najmniejszej liczby narzędzi, przy jak najmniejszym nakładzie pracy oraz bezpiecznie.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij