Victaulic Polska

Siedziba firmy mieści się w Drezdenku (woj. Lubuskie); dogodne położenie – 100 km od granicy polsko-niemieckiej sprzyja dynamicznemu rozwojowi eksportu na rynku europejskim.

W chwili obecnej Victaulic Polska zatrudnia około 400 wysoko wykwalifikowanych fachowców branży odlewniczej. Odbiorcami naszych produktów, oprócz wielu firm krajowych, są klienci z Belgii, Holandii, Czech, Węgier, Danii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanady, Tajlandii oraz Tajwanu.

Odlewnia Victaulic w Drezdenku wytwarza produkty żeliwne dla systemów rurowych Victaulic, które są dostarczane głównie dla odbiorców europejskich, ale także sa rozprowadzane na cały świat, jako uzupełnienie produkcji pozostałych odlewni. Oprócz produkcji dla grupy Victaulic, odlewnia w Drezdenku realizuje zlecenia odlewania żeliwa dla klientów zewnętrznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Odlewy wykonywane są dla różnych branż przemysłu, m.in. przemysłu ciężkiego, maszynowego, motoryzacyjnego, armatura przemysłowa, rolnictwo i energetyka.

Zakres wagowy: 0.10 kg – 15 kg

Zakres wymiarowy: 380 x 500 x 250

Produkowane gatunki żeliwa:
• EN-GJS-400-15 (GGG 40)
• EN-GJS-400-18RT (GGG 40.3)
• EN-GJS-500-7 (GGG 50)
• EN-GJS-600-3 (GGG 60)
• EN-GJS-700-2
• GH-38-60-10
• ASTM 65-45-12

Skracanie czasów przezbrojeń SMED

SMED – skracanie czasów przezbrojeń

20.11.2018 Drezdenko

Metodyka SMED (Single Minute Exchange of Die) jest zbiorem technik i narzędzi umożliwiających skracanie czasów przezbrajania maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych. Jej celem jest przeprowadzenie każdego przezbrojenia w jednostkowej liczbie minut (mniej niż 10). Cel ten osiąga się dzięki takiemu podziałowi i uproszczeniu całego procesu, aby przezbrojenia były wykonywane, według ustalonego standardu, z użyciem jak najmniejszej liczby narzędzi, przy jak najmniejszym nakładzie pracy oraz bezpiecznie.

sprawdź

Rozwiązywanie problemów

Narzędzia rozwiązywania problemów wg Lean

10.04.2018 Drezdenko

Umiejętność dostrzegania i identyfikacji problemów jest podstawą ich sprawnego rozwiązywania. Rozwiązywanie problemów bezpośrednio po ich ujawnieniu, w miejscu ich powstawania, to najskuteczniejszy sposób ciągłego doskonalenia procesów. Jest on jednak w dużo większym stopniu analizą, niż poszukiwaniem rozwiązania (mimo, iż intuicja podpowiada nam coś zupełnie innego). Ponoć Alberta Einsteina zapytano kiedyś: „Masz godzinę na rozwiązanie problemu. Jak się do tego zabierzesz?” Jego odpowiedź brzmiała: „Poświęcę 55 minut na analizę problemu, a w ciągu ostatnich 5 minut wdrożę mój środek zaradczy.” W firmach działamy zazwyczaj zupełnie odwrotnie: po krótkim czasie spędzonym na rozpoznaniu problemu proponujemy wiele środków zaradczych, mając nadzieję, że któryś z nich rozwiąże problem, nie patrząc na to, czy znalezione rozwiązanie wyeliminuje przyczynę źródłową.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij