Volvo Polska

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych dostawców komercyjnych rozwiązań transportowych. Grupa Volvo dostarcza również kompletne rozwiązania informatyczne i finansowe. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych, kiedy to firma ugruntowała swoją pozycję w sprzedaży samochodów ciężarowych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie w skład Volvo Polska wchodzą m.in. dwie fabryki – autobusów i koparko-ładowarek, centra usługowe – informatyczne i finansowe oraz organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych.

W Polsce firma zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. W 2014 roku firma Volvo Polska po raz piąty otrzymała tytuł Top Employer przyznawany przez Top Employers Institute tym pracodawcom, którzy w procesie certyfikacji wykażą, że spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Volvo Polska Centrum Przemysłowe Autobusy we Wrocławiu jest częścią Volvo Bus Corporation – jednego z największych światowych producentów autobusów, który ma w ofercie kompletne pojazdy, podwozia, nadwozia, rozwiązania w dziedzinie miejskich systemów transportowych, leasing, finansowanie i kontrakty serwisowe. Wrocławska fabryka to dzisiaj największa fabryka autobusów Volvo w Europie. Produkcja obejmuje zintegrowane procesy montażu podwozia i nadwozia. Powstają tu kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, sprzedawane na rynkach całej Europy. Od 2010 roku we wrocławskiej fabryce produkowany jest autobus hybrydowy Volvo.

Więcej informacji: www.volvogroup.pl oraz www.autobusyvolvo.pl

Skuteczny koordynator Lean

Skuteczny koordynator Lean

17.05.2017 Wrocław

Korzyści z wdrożenia Lean są wprost proporcjonalne do zaangażowania całej organizacji w systemowe stosowanie zasad szczupłego zarządzania. Podstawową rolę odgrywa tu zarząd firmy, ale liczy się także sposób organizacji operacyjnego poziomu wdrożenia oraz postawa i zaangażowanie koordynatora Lean. Wbudowanie Lean w DNA organizacji odbywa się stopniowo, a dobór struktur i wytyczenie odpowiednich ról, pozwalające na najwyższą skuteczność wdrożenia w danej chwili, są prawdziwą sztuką.

sprawdź

Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI – instrukcje i instruktaż

Budowanie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI – instrukcje i instruktaż

14-15.03.2017 Wrocław

Metoda instruowania pracowników, wchodząca w skład programu TWI, to praktyczne narzędzie wspomagające szkolących w poprawnym i efektywnym poprowadzeniu instruktażu stanowiskowego. Dzięki tej metodzie przełożeni są w stanie szybciej i skuteczniej szkolić nowych operatorów, co prowadzi wprost do wzrostu wydajności, poprawy jakości oraz zmniejszenia liczby braków. Metodę opracowali najlepsi praktycy i naukowcy w USA w latach 40. XX wieku, ale do dziś docenia się jej uniwersalność i elastyczność – stosują ją w niezmienionej formie m.in. wszystkie liczące się koncerny z branży motoryzacyjnej.

sprawdź

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean

05-06.12.2017 Wrocław

Dostawy części i materiałów z magazynu do stanowisk produkcyjnych wymagają stworzenia efektywnego systemu logistyki wewnętrznej w fabryce, obejmującego zarówno właściwie zorganizowany magazyn, jak i optymalne ścieżki transportu na hali produkcyjnej. Zamiast wydawać materiały w dużych partiach i całymi paletami, należy je dostarczać do stanowisk często i w małych ilościach oraz przewozić je nie wózkami widłowymi, ale specjalnymi ciągnikami bądź wózkami pchanymi ręcznie, kursującymi wg ustalonego rozkładu jazdy i po specjalnie wyznaczonych trasach. Taki system określany jest terminami takimi jak: „pętle mleczarza”, „pociąg”, „waterspider” lub „mizusumashi”.

sprawdź

Standaryzacja pracy

Standaryzacja pracy

14.09.2017 Wrocław

Standaryzacja pracy to jedno z podstawowych narzędzi Lean Manufacturing służących poprawie stabilności i powtarzalności procesów. Jest warunkiem skutecznego doskonalenia – ułatwia dostrzeganie i usuwanie marnotrawstwa, a także przyśpiesza proces uczenia się pracowników (tylko w powtarzalnych warunkach jesteśmy w stanie dostrzec i wyeliminować nieefektywność). Dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości pracy i zmniejszenia liczby błędów ludzkich. W szczupłym przedsiębiorstwie standaryzacja zabiegów produkcyjnych jest obowiązkiem brygadzistów i mistrzów. To oni, wraz z operatorami, powinni analizować pracę oraz opisywać na arkuszach pracy standaryzowanej najlepsze stosowane aktualnie metody. Skodyfikowany standard jest podstawą ciągłego doskonalenia wdrożonych metod pracy.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij