WABCO

WABCO (NYSE: WBC) jest wiodącym w skali globalnej dostawcą bezpiecznych i wydajnych technologii oraz systemów sterowania do pojazdów użytkowych. Założona prawie 150 lat temu firma WABCO utrzymuje pozycję pioniera najnowocześniejszych technologii elektronicznych, mechanicznych i mechatronicznych dla układów hamowania, stabilizacji i automatycznych skrzyń przekładniowych dostarczanych do światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów i naczep.

WABCO rozwija swoją działalność w Polsce od 1999 roku. Fabryka we Wrocławiu jest największym zakładem produkcyjnym WABCO na świecie, który zatrudnia około 2000 osób.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej pod adresem http://www.wabco-auto.com

Standardy pracy Menadżera w środowisku lean

Standardy pracy Menadżera w środowisku Lean

12.12.2017 Wrocław

Problemy z wdrażaniem Lean (oraz usprawnień organizacyjnych w ogóle) wynikają często z braku czasu kadry kierowniczej, który powinien być poświęcany na doskonalenie i utrzymanie zmian. W przeciętnej firmie wdraża się od 10 do 15 usprawnień na 100 pracowników rocznie, natomiast w najlepszych „szczupłych” firmach – od 1200 do ponad 6000, przy czym aż 90% z nich jest zasługą przełożonych, którzy pracując wg zasad Pracy Standaryzowanej Menadżerów mają czas na codzienne doskonalenie (zamiast „gaszenia pożarów”), co przekłada się na ciągły i szybki wzrost efektywności podległych im działów.

sprawdź

Doskonalenie metod pracy wg TWI

Doskonalenie metod pracy wg TWI

21.11.2017 Wrocław

Doskonalenie metod pracy to technika wspomagająca opracowanie lepszego sposobu wykonywania czynności i operacji. Jej zastosowanie pomaga zwiększyć liczbę wytwarzanych, dobrych jakościowo produktów oraz prowadzi do skrócenia czasu wykonywania zabiegów. Pozwala również wprowadzić standard akceptowany zarówno przez przełożonych, jak i podwładnych. Jest to jedna z niewielu w pełni uniwersalnych metod nadających się do analizy i usprawniania dowolnego typu zadań produkcyjnych bez względu na to, czy są to prace powtarzalne, czy czynności wykonywane sporadycznie.

sprawdź

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean

16-17.03.2017 Wrocław

Dostawy części i materiałów z magazynu do stanowisk produkcyjnych wymagają stworzenia efektywnego systemu logistyki wewnętrznej w fabryce, obejmującego zarówno właściwie zorganizowany magazyn, jak i optymalne ścieżki transportu na hali produkcyjnej. Zamiast wydawać materiały w dużych partiach i całymi paletami, należy je dostarczać do stanowisk często i w małych ilościach oraz przewozić je nie wózkami widłowymi, ale specjalnymi ciągnikami bądź wózkami pchanymi ręcznie, kursującymi wg ustalonego rozkładu jazdy i po specjalnie wyznaczonych trasach. Taki system określany jest terminami takimi jak: „pętle mleczarza”, „pociąg”, „waterspider” lub „mizusumashi”.

sprawdź

Mapowanie strumienia wartości w produkcji wieloasortymentowej

Mapowanie strumienia wartości w produkcji wieloasortymentowej

06-07.04.2017 Wrocław

Tematyka przeznaczona jest dla firm, które charakteryzują się dużą liczbą produkowanych wyrobów oraz dużą zmiennością popytu na nie. Firmy takie nie mogą pozwolić sobie na stworzenie dedykowanych gniazd lub linii dla poszczególnych rodzin produktów i w związku z tym zmuszone są wykorzystywać zasoby współdzielone. W tak zróżnicowanym środowisku konieczne jest stosowanie odpowiednich metod zarządzania przepływem w produkcji, rozpoczynających się od wykonania mapy strumienia wartości dla takich właśnie, bardziej skomplikowanych przypadków.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij