Wood-Mizer Industries

Wood-Mizer Industries –to światowy lider na rynku przewoźnych i stacjonarnych traków taśmowych oraz brzeszczotów.
Wood-Mizer dostarcza nowoczesnym firmom z branży obróbki drewna zaawansowane technologicznie traki, które zwiększają ich rentowność i konkurencyjność na rynku. Ponad 60 000 traków Wood-Mizer pracuje w ponad 100 krajach na całym świecie.
Nowoczesne zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych i Europie gwarantują najwyższą jakość produktów po przystępnej cenie. Ogromne znaczenie w produkcji maszyn Wood-Mizer mają wysokiej jakości stal oraz najlepsze dostępne podzespoły. Zastosowanie metod produkcyjnych Lean Manufacturing i ciągłe doskonalenie produkcji we wszystkich aspektach, pozwalają nam nieustannie poprawiać procesy i podwyższać jakość gotowego produktu. Rygorystyczna kontrola jakości realizowana jest na każdym etapie produkcji – począwszy od koncepcji, poprzez rozwój, aż po ostateczny montażu każdego podzespołu.
Nasze traki w technologii wąskiego rzazu pozwalają zwiększyć produkcję przy jednoczesnym zredukowaniu ilości odpadów
z każdej kłody, wymagają mniejszego zużycia energii podczas cięcia, a ponadto ich instalacja stanowi niski koszt w porównaniu do tradycyjnych tartaków. Wielu naszych klientów to małe firmy produkujące tarcicę z drewna pochodzącego
z lokalnych upraw ekologicznych. Z kolei przedsiębiorstwa przemysłowe używające maszyn Wood-Mizer wyznaczają nowe kierunki, zmieniając definicję rentowności.
Firma Wood-Mizer produkuje również szeroki asortyment brzeszczotów do cięcia drewna – od ekonomicznych wykonanych ze stali węglowej, po doskonałej jakości wydajne brzeszczoty z wierzchołkami stellitowymi.
Mając oddziały na pięciu kontynentach i ponad 100 autoryzowanych dystrybutorów na całym świecie, firma Wood-Mizer przyczyniła się do wielu sukcesów swoich klientów.
Nasze międzynarodowe zespoły sprzedażowe i serwisowe posiadają wieloletnie doświadczenie. Oferują między innymi porady, ogromne doświadczenie oraz obsługę regionalną na całym świecie. Pomagamy naszym klientom w wyborze właściwego produktu, który umożliwi realizację ich ambitnych planów. Nieustannie opracowujemy nowe produkty, które projektujemy z myślą o przyszłości.

Lean dla prezesów i dyrektorów

19.09.2018 Koło

Wdrożenie Lean w firmie to przede wszystkim zbudowanie właściwej kultury organizacyjnej a kulturę organizacji tworzą przede wszystkim jej liderzy – właściciele, prezesi, dyrektorzy zarządzający. Firma zmieni się tylko wtedy, jeżeli zmienią się procesy zarządcze od samej góry organizacji. Niejednokrotnie brak entuzjazmu, obojętność lub błędy przywództwa Lean ze strony najważniejszej osoby w przedsiębiorstwie niweczą najlepsze nawet działania i entuzjazm na średnich szczeblach zarządzania. Zdarzają się również liderzy, którzy wiedzą, co chcieliby osiągnąć i w pełni popierają zmiany, ale poszukują najlepszych sprawdzonych rozwiązań – takie właśnie będą zaprezentowane w czasie tego warsztatu.

sprawdź

Standaryzacja pracy

Standaryzacja pracy

15.02.2018 Koło

Standaryzacja pracy to jedno z podstawowych narzędzi Lean Manufacturing służących poprawie stabilności i powtarzalności procesów. Jest warunkiem skutecznego doskonalenia – ułatwia dostrzeganie i usuwanie marnotrawstwa, a także przyśpiesza proces uczenia się pracowników (tylko w powtarzalnych warunkach jesteśmy w stanie dostrzec i wyeliminować nieefektywność). Dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości pracy i zmniejszenia liczby błędów ludzkich. W szczupłym przedsiębiorstwie standaryzacja zabiegów produkcyjnych jest obowiązkiem brygadzistów i mistrzów. To oni, wraz z operatorami, powinni analizować pracę oraz opisywać na arkuszach pracy standaryzowanej najlepsze stosowane aktualnie metody. Skodyfikowany standard jest podstawą ciągłego doskonalenia wdrożonych metod pracy.

sprawdź

System 5S – organizacja miejsca pracy

System 5S – organizacja miejsca pracy

16.05.2018 Koło

5S to zestaw metod i technik umożliwiających stworzenie oraz utrzymanie wysokiej jakości stanowisk pracy, a także jedno z podstawowych narzędzi szczupłego wytwarzania, zapewniające właściwą organizację środowiska pracy oraz doskonalenie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. 5S to również technika stabilizująca procesy. Prawidłowe zastosowanie 5S oznacza realizację koncepcji „miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu”, której przestrzeganie zapewnia wysoką produktywność, jakość i bezpieczeństwo pracy oraz stwarza podstawy do dalszego doskonalenia.

sprawdź

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej. Zamknij