TPM – kompleksowe produktywne utrzymanie ruchu – szkolenie online LIVE
Maksymalizacja efektywności maszyn przez zaangażowanie wszystkich pracowników firmy
Dowiedz się więcejJedyne tak praktyczne szkolenia Lean online na rynku
Opis szkolenia
System kompleksowego produktywnego utrzymania ruchu (TPM) to całościowe podejście pozwalające zwiększyć efektywność maszyn i urządzeń. Przy zastosowaniu tej koncepcji możliwe jest osiągnięcie nie tylko bardzo niskiej awaryjności maszyn, ale także wyeliminowanie wszelkich strat obniżających ich wydajność przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. W porównaniu z tradycyjnym podejściem, w którym za funkcjonowanie maszyn i urządzeń odpowiada personel utrzymania ruchu, w TPM zadania związane z maksymalizacją efektywności maszyn i redukcją strat przypisane są wszystkim pracownikom firmy. TPM pozwala na skuteczne zarządzanie działaniami planowej konserwacji w przedsiębiorstwie oraz skrócenie czasu reakcji na awarie i przestoje maszyn.
Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się, jak zaprojektować i wdrożyć skuteczne narzędzia autonomicznego oraz prewencyjnego utrzymania ruchu, zaobserwują również ich efektywne zastosowanie w praktyce. Oznacza to, że pomiędzy sesjami warsztatowymi każdy z uczestników wykona określone zadania na terenie swojego przedsiębiorstwa, pozwalające przećwiczyć narzędzie w praktyce. Uczestnicy poznają także podstawowe wskaźniki stosowane w podejściu TPM oraz procesy zgłaszania i usuwania awarii, a także sposoby zarządzania maszynami kluczowymi oraz częściami zamiennymi.
Jeśli masz wątpliwości, czy będziesz mógł zrealizować zadania praktyczne na rzeczywistych procesach w swojej firmie, skontaktuj się z nami.
Adresaci szkolenia
Osoby związane z utrzymaniem ruchu i produkcją w przedsiębiorstwie: liderzy, brygadziści, mistrzowie, kierownicy produkcji, inżynierowie procesu, kierownictwo i pracownicy działu utrzymania ruchu.
Korzyści dla uczestnika
- Umiejętność budowania systemu identyfikacji i usuwania usterek
- Poznanie metod eliminacji źródeł zanieczyszczeń i miejsc trudnodostępnych
- Umiejętność wskazania czynności, które powinny być realizowane w ramach autonomicznej konserwacji
- Umiejętność przygotowania karty autonomicznej konserwacji
- Umiejętność zbudowania skutecznego systemu zgłaszania i usuwania awarii oraz eliminacji przyczyn awarii
- Umiejętność definiowania priorytetów w utrzymaniu ruchu dla maszyn i urządzeń
- Poznanie zasad budowania prewencyjnych planów przeglądów w oparciu o historię awarii i dotychczasowych przeglądów
- Poznanie wskaźników TPM takich jak OEE, MTBF, MTTR
Certyfikat
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma elektroniczny certyfikat sygnowany logo Lean Enterprise Institute Polska oraz Lean Global Network.
Opinie uczestników szkolenia
„Szkolenie TPM w formie online było ciekawym wyzwaniem. Począwszy od bardzo dobrej i przejrzystej komunikacji podczas zamawiania szkolenia, poprzez jasne i rzeczowe prowadzenie trenera, do zadań indywidualnych włącznie. Osobiście najważniejsze były dla mnie zadania indywidualne wykonywane na bieżących problemach w mojej pracy. Dopełnieniem tej wartości były rozmowy i ćwiczenia w grupach, gdzie można śmiało podzielić się doświadczeniami. Serdecznie polecam.” – Pan Artur Libiszewski
Terminy sesji
Koszt szkolenia
**Powyższe ceny są cenami netto i należy do nich doliczyć 23% VAT
Certyfikat
Sygnowany Lean Global Network
Program
Program szkoleniaPDF, 0.1 MB
Terminy szkoleń
Data | Nazwa firmy i miejsce | Cena netto | Stan zapisów | |
---|---|---|---|---|
19-28.10.2021 | Online | 1400 zł | Sprzedane |
Sylwetki ekspertów
W zależności od terminu, szkolenie będzie prowadzone przez jednego ze wskazanych poniżej ekspertów.
Agnieszka Fonfara
Doświadczenie menadżerskie
Kilkanaście lat pracowała w przedsiębiorstwach sektora spożywczego takich jak: Terravita, Lisner i Nestle Polska. Doświadczenie zdobywała w działach jakości, BHP, HR i ciągłego doskonalenia. Współtworzyła strategię organizacji, strukturę celów, system audytów i rozwiązywania problemów. Odpowiedzialna była za wdrożenie struktury spotkań operacyjnych, TPM oraz wielu standardów i narzędzi korporacyjnych. Zarządzała portfelem projektów dbając o to, aby każdy z nich przebiegał zgodnie z ustalonym planem i nadanymi priorytetami. Przez kilka lat koordynowała wdrożenie Nestle Continuous Excellence dla dziewięciu fabryk koncernu, będąc jednocześnie członkiem europejskiego zespołu wdrożeniowego. To co najbardziej ją interesuje to zintegrowane doskonalenie uwzględniające wzajemne relacje pomiędzy narzędziami ciągłego doskonalenia a systemami zapewnienia jakości i bezpieczeństwa pracowników.
Specjalizuje się w szczególności w: skracaniu czasów przezbrojeń z wykorzystaniem metody SMED, rozwiązywaniu problemów w relacjach z pracownikami wg TWI, budowaniu systemu codziennego rozwiązywania problemów, TPM, Gemba Walk.
Doświadczenie doradcze
Współpracowała m.in. z: Electrolux, ZF Automotive Systems, Tauron Ciepło, Japan Tobacco International, Bridgestone, Kompania Piwowarska, Coroplast, Diehl, Nidec, Neapco, Mayr, Filplast, Fabryka Mebli Forte, MEYN, Georg Utz, JMP Flowers, System-Barosz Gwimet.
Maurycy Szkolnicki
Doświadczenie menadżerskie
Zanim dołączył do zespołu LEI Polska pracował przez piętnaście lat w przemyśle maszynowym i FMCG. Doświadczenie we wdrażaniu Lean zdobywał, pracując na różnych stanowiskach, począwszy od koordynatora ds. TPM, poprzez dyrektora produkcji, aż do członka zespołu tworzącego korporacyjny system produkcyjny. Posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku wielokulturowym. Współtworzył i wdrażał standardy korporacyjne na poziomie globalnym wzorowane na Toyota Production System. Posiada międzynarodowy certyfikat Black Belt Six Sigma.
Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, w szczególności: budowaniu stabilności procesów oraz w metodach rozwiązywania problemów (między innymi standaryzacji, 5S, TPM, SMED), reorganizacji przepływu (mapowaniu i doskonaleniu strumieni wartości), wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.
Doświadczenie doradcze
Współpracował m. in. z: Animex, Diehl Controls, Donaldson, Etisoft, Famot, Frohe, Govecs, Inter-Metal, Meyn, Nutricia, Oriflame, Primo Profile, Roto Okna Dachowe, Schumacher Packaging, Sempertrans, Stora Enso, Wavin, Wiennerberger, Zakład produkcyjny Automatyki Sieciowej.
*LEI Polska zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów prowadzących szkolenie, zapewniając odpowiednio wysoki poziom merytoryczny szkolenia
Nie udało Ci się zapisać na to szkolenie?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania dodatkowego terminu.
Szkolenie na wyłączność na terenie fabryki
Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak wybrane narzędzie lub rozwiązanie funkcjonuje na hali innej firmy, skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania tego szkolenia w formie zamkniętej (na wyłączność dla Twojej firmy) – pomożemy Ci dobrać odpowiednie przedsiębiorstwo z listy naszych firm partnerskich.
Potrzebujesz pomocy w wyborze szkolenia? Skontaktuj się z nami!
Polecamy również inne warsztaty na terenie firm
Polecamy książki
Kopalnia złota
Doskonale napisana powieść o zarządzaniu przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Borykająca się z problemami finansowymi, zarządzana tradycyjnie firma produkcyjna, zostaje przekształcona w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo dzięki pomocy doświadczonego ex-menadżera znającego od podszewki zasady koncepcji Lean Management oraz metody angażowania ludzi. Znakomita lektura dla wszystkich zainteresowanych całościowym zrozumieniem istoty Lean Manufacturing oraz problematyką wdrażania zmian.
więcejDyrektor firmy jako Lean Menadżer
Świetnie napisana powieść, w której nieoczekiwane zwroty akcji prowadzą do pełnego zrozumienia istoty zarządzania w duchu Lean Management. Książka wybitnie uniwersalna. Absolutny "must read" dla każdego, kto ma związek z zarządzaniem.
więcej