Opis szkolenia

Czołowi polscy eksperci Lean Management

Interaktywne sesje LIVE

Certyfikat sygnowany przez LEI Polska i Lean Global Network

To jedyne szkolenie z podstaw Lean Management na rynku, które poprowadzi aż 4 czołowych polskich ekspertów, w formie interaktywnych sesji online na żywo. Szkolenie obejmuje podstawy Lean Management oraz przegląd kluczowych narzędzi przedstawionych przez ekspertów, którzy się w tych narzędziach specjalizują.

  • Profesor Tomasz Koch, twórca Lean Enterprise Institute Polska, przedstawi genezę Lean podając szereg ciekawych danych i przykładów potwierdzających skuteczność tego podejścia.
  • Małgorzata Jakubik, Partner w LEI Polska, a wcześniej menadżer odpowiedzialny za wdrażanie Lean w europejskich fabrykach General Motors, wprowadzi uczestników w tematykę Pracy Standaryzowanej, Kaizen i Jakości u Źródła.
  • Robert Kagan, współtwórca LEI Polska i konsultant z ponad 20-letnią praktyką w reorganizacji firm podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie wdrażania przepływu ciągłego i systemu ssącego.
  • Sławomir Kubiak, Partner w LEI Polska i jeden z pionierów we wdrażaniu podejścia Lean w usługach zaprezentuje, jak Lean można wdrożyć w firmach usługowych i obszarach nieprodukcyjnych.

Program szkolenia

Szkolenie składa się z 4 sesji, każda z nich obejmuje dwie godziny lekcyjne (2 x 45 min.). Sesje odbywają się w odstępach tygodniowych.

Sesja 1. Wprowadzenie do Lean Management.

Sesja 2. Praca Standaryzowana. Kaizen. Rozwiązywanie problemów.

Sesja 3. Przepływ ciągły. System ssący Kanban.

Sesja 4. Jakość u źródła. Lean poza produkcją.

Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obecność na wszystkich sesjach, które będą zakończone testem. 

Pobierz szczegółowy program szkolenia

Dla kogo jest to szkolenie?

Kadra kierownicza i pracownicy firm oraz każdy, kto chce dowiedzieć się, na czym polega istota Lean Management. 

Korzyści dla uczestnika

  • Zrozumienie na czym polega Lean Management
  • Poznanie najważniejszych metod Lean Management
  • Nauka na bazie konkretnych przykładów zilustrowanych filmami i zdjęciami
  • Możliwość uczenia się od czołowych ekspertów w Polsce
  • Uznany w Polsce i za granicą certyfikat sygnowany logo LEI Polska i Lean Global Network

Terminy sesji

Jeśli nie udało Ci się zapisać na to szkolenie, skontaktuj się z nami i zapytaj o kolejny planowany termin!

Certyfikat

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma elektroniczny certyfikat sygnowany logo Lean Enterprise Institute Polska oraz Lean Global Network.

Koszt szkolenia

Koszt szkolenia dla 1 osoby wynosi 600,00 PLN

Cena obejmuje całość szkolenia – 4 sesje.

(Powyższe ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT)

Zapisy

Zapisu na szkolenie można dokonać wypełniając formularz zapisu:

Link do formularza zapisu

Sylwetki ekspertów

Prof. Tomasz Koch

Prof. Tomasz Koch jest współzałożycielem i prezesem zarządu Lean Enterprise Institute Polska. Jest też członkiem – założycielem międzynarodowej sieci Lean Global Network, organizacji non-profit zarejestrowanej w Cambridge, Massachusetts w 2007. Od września 2014 roku jest członkiem pięcioosobowego Komitetu Zarządzającego Lean Global Network, któremu przewodniczy John Shook, od 2018 pełni w nim funkcję Governance Committee Chair. Prowadzi wykłady na kierunku studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej  będąc profesorem w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji. Posiada także wieloletnie międzynarodowe doświadczenie z pracy na zagranicznych uczelniach: Uniwersytet w Stuttgarcie, Uniwersytet Brunela w Londynie i Centralny Uniwersytet Stanu Connecticut w New Britain.

Od roku 2000 organizuje w Polsce doroczną Międzynarodową Konferencji Lean Management, która gromadzi  w ostatnich latach ponad 400 menadżerów. Prowadził setki warsztatów i szkoleń dla menadżerów z przemysłu z dziedziny Lean Management oraz zarządzania jakością, a także współ-opracowywał polskie wydania wielu podręczników z dziedziny Lean Management.

Robert Kagan

Robert jest Członkiem Zarządu i współzałożycielem LEI Polska, szefem zespołu konsultantów. Jest charyzmatycznym liderem działań wdrożeniowych w przemyśle z zakresu Lean Management, autorem szczupłych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Przez 20 lat zdobył ekspercką wiedzę i doświadczenia w budowaniu wartości spółek z sektorów motoryzacyjnego, spożywczego, AGD, elektronicznego, meblowego i metalowego.

Początki swojej kariery zawodowej związał z branżą motoryzacyjną i elektroniczną, wspierając dalej firmy przy dużych transformacjach, jak również w implementacji wybranych technik i metod Lean, m.in. z zakresu gemba walk, zarządzania wizualnego, audytów kierowniczych czy systemów sugestii pracowniczych. Pracuje z kadrą kierowniczą przedsiębiorstw dla lepszego zarządzania zmianami organizacyjnymi. W ostatnich latach przeszkolił ponad 5000 praktyków z przemysłu.

Swoje doświadczenia wdrożeniowe opisał jako współautor w poczytnej książce „Na rozdrożach Lean Management”, będącej swoistym poradnikiem transformacji firm, jak również w serii artykułów publikowanych przez Planet Lean pod egidą Lean Global Network. Robert jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska.

Doświadczenie doradcze

Współpracował m. in. z: Volvo, 3M, Whirlpool, MAN Truck&Bus, Volkswagen, Rolls-Royce, General Electric, Gillette, Carlsberg, Faurecia, Bella, Oriflame, Autoliv, Synthos, Wedel, Philips, PhilipMorris, Mondelez, Electrolux.

Małgorzata Jakubik

Doświadczenie menadżerskie

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menadżerskie w międzynarodowych korporacjach International Paper i General Motors. W zakładzie Opla w Gliwicach, działającym w oparciu o pełny system Lean, kierowała procesem tworzenia i realizacji szkoleń  oraz Działem Jakości Operacyjnej.  Jako menadżer Lean na Europę koordynowała pracę zespołu ekspertów z wiodących zakładów GM Europe w procesie  audytowania i wsparcia wdrożenia Lean w zakładach korporacji.

Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, szczególnie poprzez budowanie i modyfikacje systemów: celów strategicznych i zarządzanie wskaźnikami (Hoshin Kanri), pomysłów pracowniczych Kaizen, rozwiązywania problemów, budowania kompetencji i motywacji pracowników. Jest ekspertem z zakresu metod TWI,  rozwiązywania problemów, metody Toyota Kata oraz innych narzędzi standaryzacji i doskonalenia procesów.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Fabryki Mebli Forte, Cranfield Foundry, Schumacher Packaging, Constantia Teich, BSH, Agros Nova, Bella, Rockwool, Gatx/Wagon Service Ostróda, Etisoft, Dr Irena Eris, Precision Machine Parts, Sitech, Sempertrans, Wienerberger, Velux, Ultimo, Philip Morris, Philips Lighting (obecnie: Signify Poland).

Sławomir Kubiak

Doświadczenie menadżerskie 

Sławek to doświadczony menedżer z ponad 17-letnią praktyką w biznesie. Pracował na stanowiskach kierowniczych na wielu poziomach organizacji – od operacji do członka zarządu, w firmach zarówno usługowych, jak i produkcyjnych. Zarządzał dużymi zespołami oraz prowadził strategiczne projekty optymalizacyjne, transformacyjne i restrukturyzacyjne. Jest ekspertem z dziedziny poprawy efektywności i doskonalenia firm. Jeden z pionierów wdrażania Lean Management w obszarze usług w Polsce. Wdrażał Lean Management w m.in. obszarze strategii, sprzedaży, obsługi klientów oraz łańcucha dostaw. Prowadzi projekty, warsztaty oraz wspiera menedżerów w stosowaniu metod i narzędzi Lean, zarówno w zarządzaniu jak i doskonaleniu firmy. Jest skutecznym konsultantem i przekonywującym trenerem. Łączy Lean Management z innymi dobrymi praktykami osiągając bardzo dobre wyniki biznesowe Obecnie pracuje z czołowymi firmami w Polsce wdrażając Lean Management oraz realizując projekty usprawniające i transformacyjne.

Specjalizuje się w szczególności w: projektach transformacyjnych w obszarze strategii, operacji, sprzedaży i obsługi klientów, doskonaleniu i poprawie efektywności firm, wdrażaniu metody zarządzania strategicznego Hoshin Kanri, zarządzaniu i doskonaleniu procesów biznesowych z wykorzystaniem Lean, BPM i innych dobrych praktyk.

Doświadczenie doradcze 

Współpracował m.in. z: mBank, Credit Agricole, KRUK SA., Randstad, Decathlon, Jeronimo Martins, ZIBI SA, Neuca, Balluff, Diehl, Impel Centrum Usług Wspólnych, Gaspol SA, Meyn, Wkręt Met, Krispol, Dramers.

Kontakt

Monika Kowalczyk

Monika Kowalczyk

+48 505 989 892

monika.kowalczyk@lean.org.pl