fbpx
Black Belt Program

Lean Expert to program certyfikowany z zakresu Lean Management na poziomie kompetencji Black Belt. opracowany według najlepszych światowych standardów tworzonych w ramach organizacji Lean Global Network.​ Nasz Instytut jest jedyną organizacją w Polsce, która ma prawo przyznawać uznane w Polsce i za granicą certyfikaty sygnowane przez Lean Global Network.

Program połączony jest z realizacją przez uczestnika projektu doskonalącego, którego celem jest istotna poprawa wyników firmy.

DLACZEGO WARTO?

Dlaczego warto wziąć udział w programie?
Lean Expert na poziomie kompetencji Black Belt to jedyny w Polsce program posiadający osobne sesje dla firm produkcyjnych i usługowych. Nauczymy Cię przeprowadzać projekty dotyczące całej organizacji będące kluczowe z punktu widzenia strategii firmy.

Podczas kursu pod okiem ekspertów dokonasz rzeczywistej transformacji wybranego obszaru lub procesu, a po programie będziesz potrafił samodzielnie przeprowadzać skuteczne działania doskonalące niezbędne dla Twojej organizacji.
Dlaczego warto
 • Szybki zwrot z inwestycji. Korzyści z realizacji projektów certyfikacyjnych wielokrotnie przewyższają koszt uczestnictwa.

 • Uczestnik będzie potrafił samodzielnie realizować duże projekty doskonalące.

 • Benchmark Tour w firmie funkcjonującej wg najwyższych standardów Lean.

 • Dostęp do wiedzy i materiałów umożliwiających optymalizację oraz prowadzenie projektów w obszarach usługowych i produkcyjnych.Zobacz przykładowe rezultaty uczestników poprzednich edycji:

DLA KOGO JEST TEN PROGRAM?

Program przeznaczony jest dla:

Liderów i ekspertów zmian, menadżerów projektów

Średniej i wyższej kadry menadżerskiej

Ekspertów ds. optymalizacji procesów

Program skierowany jest do osób z wszystkich branż i obszarów.​

PRZEBIEG PROGRAMU

Program Lean Expert rozpoczyna się 27 lutego i trwa do września 2024 roku. Składa się z 14 sesji merytorycznych oraz 4 konsultacji indywidualnych, na których uczestnik omawia realizowany przez siebie projekt doskonalący.

Sesje odbywają się głównie we wtorki. Dwie pierwsze sesje będą mieć miejsce na terenie firmy. Osoby, które nie będą mogły wziąć w nich udziału otrzymają nagranie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem merytorycznym programu oraz harmonogramem sesji.​

CERTYFIKAT

Uczestnicy programu uzyskają uznany w Polsce i za granicą certyfikat sygnowany przez Lean Enterprise Institute Polska i Lean Global Network oraz suplement z informacją o realizacji własnego projektu doskonalącego (certyfikat i suplement wydane zostaną w języku polskim i angielskim).

Certyfikat
Certyfikat

Prowadzący

Prowadzący

Sławomir Kubiak

Więcej...

Prowadzący

Małgorzata Jakubik

Więcej...

Prowadzący

Maurycy Szkolnicki

Więcej...

Prowadzący

Agnieszka Fonfara

Więcej...

Prowadzący

Remigiusz Horbal

Więcej...

Doświadczenie menadżerskie

Sławek to doświadczony menedżer z ponad 17-letnią praktyką w biznesie. Pracował na stanowiskach kierowniczych na wielu poziomach organizacji – od operacji do członka zarządu, w firmach zarówno usługowych, jak i produkcyjnych. Zarządzał dużymi zespołami oraz prowadził strategiczne projekty optymalizacyjne, transformacyjne i restrukturyzacyjne. Jest ekspertem z dziedziny poprawy efektywności i doskonalenia firm. Jeden z pionierów wdrażania Lean Management w obszarze usług w Polsce. Wdrażał Lean Management w m.in. obszarze strategii, sprzedaży, obsługi klientów oraz łańcucha dostaw. Prowadzi projekty, warsztaty oraz wspiera menedżerów w stosowaniu metod i narzędzi Lean, zarówno w zarządzaniu jak i doskonaleniu firmy. Jest skutecznym konsultantem i przekonywującym trenerem. Łączy Lean Management z innymi dobrymi praktykami osiągając bardzo dobre wyniki biznesowe Obecnie pracuje z czołowymi firmami w Polsce wdrażając Lean Management oraz realizując projekty usprawniające i transformacyjne.

 

Specjalizuje się w szczególności w:

projektach transformacyjnych w obszarze strategii, operacji, sprzedaży i obsługi klientów, doskonaleniu i poprawie efektywności firm, wdrażaniu metody zarządzania strategicznego Hoshin Kanri, zarządzaniu i doskonaleniu procesów biznesowych z wykorzystaniem Lean, BPM i innych dobrych praktyk.

 

Doświadczenie doradcze

Współpracował m.in. z: mBank, Credit Agricole, KRUK SA., Randstad, Decathlon, Jeronimo Martins, ZIBI SA, Neuca, Balluff, Diehl, Impel Centrum Usług Wspólnych, Gaspol SA, Meyn, Wkręt Met, Krispol, Dramers

Zwiń

Doświadczenie menadżerskie

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menadżerskie w międzynarodowych korporacjach International Paper i General Motors. W zakładzie Opla w Gliwicach, działającym w oparciu o pełny system Lean, kierowała procesem tworzenia i realizacji szkoleń oraz Działem Jakości Operacyjnej. Jako menadżer Lean na Europę koordynowała pracę zespołu ekspertów z wiodących zakładów GM Europe w procesie audytowania i wsparcia wdrożenia Lean w zakładach korporacji.

Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, szczególnie poprzez budowanie i modyfikacje systemów: celów strategicznych i zarządzanie wskaźnikami (Hoshin Kanri), pomysłów pracowniczych Kaizen, rozwiązywania problemów, budowania kompetencji i motywacji pracowników. Jest ekspertem z zakresu metod TWI, rozwiązywania problemów, metody Toyota Kata oraz innych narzędzi standaryzacji i doskonalenia procesów.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Fabryki Mebli Forte, Cranfield Foundry, Schumacher Packaging, Constantia Teich, BSH, Agros Nova, Bella, Rockwool, Gatx/Wagon Service Ostróda, Etisoft, Dr Irena Eris, Precision Machine Parts, Sitech, Sempertrans, Wienerberger, Velux, Ultimo, Philip Morris, Philips Lighting (obecnie: Signify Poland).

Zwiń

Doświadczenie menadżerskie

Zanim dołączył do zespołu LEI Polska pracował przez piętnaście lat w przemyśle maszynowym i FMCG. Doświadczenie we wdrażaniu Lean zdobywał, pracując na różnych stanowiskach, począwszy od koordynatora ds. TPM, poprzez dyrektora produkcji, aż do członka zespołu tworzącego korporacyjny system produkcyjny. Posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku wielokulturowym. Współtworzył i wdrażał standardy korporacyjne na poziomie globalnym wzorowane na Toyota Production System. Posiada międzynarodowy certyfikat Black Belt Six Sigma.

Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, w szczególności: budowaniu stabilności procesów oraz w metodach rozwiązywania problemów (między innymi standaryzacji, 5S, TPM, SMED), reorganizacji przepływu (mapowaniu i doskonaleniu strumieni wartości), wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Doświadczenie doradcze

Współpracował m. in. z: Animex, Diehl Controls, Donaldson, Etisoft, Famot, Frohe, Govecs, Inter-Metal, Meyn, Nutricia, Oriflame, Primo Profile, Roto Okna Dachowe, Schumacher Packaging, Sempertrans, Stora Enso, Wavin, Wiennerberger, Zakład produkcyjny Automatyki Sieciowej.

Zwiń

Doświadczenie menadżerskie

Kilkanaście lat pracowała w przedsiębiorstwach sektora spożywczego takich jak: Terravita, Lisner i Nestle Polska. Doświadczenie zdobywała w działach jakości, BHP, HR i ciągłego doskonalenia. Współtworzyła strategię organizacji, strukturę celów, system audytów i rozwiązywania problemów. Odpowiedzialna była za wdrożenie struktury spotkań operacyjnych, TPM oraz wielu standardów i narzędzi korporacyjnych. Zarządzała portfelem projektów dbając o to, aby każdy z nich przebiegał zgodnie z ustalonym planem i nadanymi priorytetami. Przez kilka lat koordynowała wdrożenie Nestle Continuous Excellence dla dziewięciu fabryk koncernu, będąc jednocześnie członkiem europejskiego zespołu wdrożeniowego. To co najbardziej ją interesuje to zintegrowane doskonalenie uwzględniające wzajemne relacje pomiędzy narzędziami ciągłego doskonalenia a systemami zapewnienia jakości i bezpieczeństwa pracowników.

Specjalizuje się w szczególności w: skracaniu czasów przezbrojeń z wykorzystaniem metody SMED, rozwiązywaniu problemów w relacjach z pracownikami wg TWI, budowaniu systemu codziennego rozwiązywania problemów, TPM, Gemba Walk.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Electrolux, ZF Automotive Systems, Tauron Ciepło, Japan Tobacco International, Bridgestone, Kompania Piwowarska, Coroplast, Diehl, Nidec, Neapco, Mayr, Filplast, Fabryka Mebli Forte, MEYN, Georg Utz, JMP Flowers, System-Barosz Gwimet.

Zwiń

Remigiusz Horbal należy do pionierów wdrażania Lean Management w Polsce. Pierwsze projekty transformacji firm prowadził pod okiem Marka Piątkowskiego, jednego z byłych dyrektorów kanadyjskiej Toyoty. Potem, już jako konsultant wiodący, wspierał kilkadziesiąt firm w Polsce i za granicą w implementacji szczupłego podejścia. W Lean Enterprise Institute Polska kierował zespołem ds. Lean w usługach, jest także autorem książki „Ukryty skarb”, która prezentuje podejście do poprawy produktywności w pracach specjalistycznych. Brał także udział w międzynarodowych projektach badawczych współpracując z czołowymi ośrodkami naukowymi w Europie nad rozwojem metod poprawy konkurencyjności firm.

Specjalizuje się w całościowych projektach transformacji firm, we wdrażaniu podejścia Lean w usługach i rozwoju produktu, a także w reorganizacji przepływu materiałów i informacji w firmach produkcyjnych.

Doświadczenie doradcze

W obszarze produkcji współpracował m.in. z: Whirlpool, Philips Lighting, Carlsberg, Zetkama S.A., Timken, Cadbury Wedel, Black Point.

W obszarze usług współpracował m.in. z: mBank, KRUK S.A., Eurobank, Aviva Polska, ING Bank Śląski, Impel Business Solutions (SSC), Akamai (SSC).

Zwiń

Co zawiera program?

 • 18 sesji merytorycznych
 • własny projekt doskonalący
 • konsultacje z ekspertami
 • dostęp do platformy stworzonej w celu wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami
 • dodatkowe materiały w formie opracowań,
  raportów, artykułów i nagrań
 • obrona projektu
 • certyfikat w języku polskim i angielskim
  sygnowany logo LEI Polska oraz Lean Global Network

BENCHMARK TOUR

Dwudniowa wizyta w firmie funkcjonującej
wg najwyższych standardów Lean

w Oleśnicy

+

KSIĄŻKI

Warunki uczestnictwa w programie

Warunkiem uczestnictwa w programie Lean Expert jest:

 • ukończenie programu Lean Practitioner lub innych programów o podobnym zakresie (np. Six Sigma Green Belt),

 • lub pozytywna weryfikacja wiedzy przez naszego eksperta z zakresu podstawowych elementów Lean (podstawy Lean, Standaryzacja, Rozwiązywanie problemów) i umiejętności realizacji projektów doskonalących w oparciu o podejście Lean (z wykorzystaniem cyklu PDCA, np. w oparciu o Raporty A3 lub 8D) lub Six Sigma (z wykorzystaniem DMAIC).

Warunki uzyskania certyfikatu
 • Realizacja projektu doskonalącego, udokumentowanego w oparciu o wytyczne Lean Transformation Framework wraz z potwierdzonymi uzyskanymi wynikami, a także zaopiniowanego przez eksperta konsultującego projekt.
 • Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu w formie testu
 • Uczestnictwo we wszystkich zajęciach prowadzonych na żywo oraz konsultacjach (w wyjątkowej sytuacji, w razie niemożliwości uczestniczenia w sesji wykładowej na żywo, konieczne jest obejrzenie nagrania z sesji)

Koszt programu

Najniższa cena z ostatnich 30 dni 10 990 zł.

Oferujemy także możliwość rozłożenia płatności za udział w programie na 3 raty. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, skontaktuj się z nami.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zostaw kontakt

  Program certyfikowany
  Lean Expert na poziomie kompetencji Black Belt

  Dołącz do programu prowadzonego przez czołowych polskich ekspertów Lean. Naucz się przeprowadzać projekty doskonalące, kluczowe z punktu widzenia strategii firmy.

  Pobierz broszurę informacyjną


   Zrób pierwszy krok!

   Zapisz się na program certyfikowany ONLINE - Lean Practitioner na poziomie kompetencji Green Belt

   Dowiedz się jak systematycznie poprawiać wyniki z wykorzystaniem podstawowych narzędzi doskonalenia Lean Management.

   Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

   Dział Obsługi Klienta Lean Enterprise Institute Polska

   tel.: +48 505 989 892

   e-mail: programy_certyfikowane@lean.org.pl