fbpx
Green Belt Program

Lean Practitioner to program certyfikowany z zakresu Lean Management na poziomie kompetencji Green Belt. Program ten jest oparty na światowych standardach tworzonych w ramach organizacji Lean Global Network. Nasz Instytut jest jedyną organizacją w Polsce, która ma prawo przyznawać uznane w Polsce i za granicą certyfikaty sygnowane przez Lean Global Network.

Program połączony jest z realizacją przez uczestnika projektu doskonalącego, którego celem jest poprawa wyników wybranego obszaru lub procesu.

Dlaczego warto?

Program Lean Practitioner na poziomie kompetencji Green Belt oparty jest na metodzie A3, którą w swojej codziennej pracy wykorzystują menadżerowie i liderzy Toyoty. Program uczy przeprowadzać skuteczne działania doskonalące w organizacjach. Podczas kursu uczestnicy będą pod okiem ekspertów realizować własny projekt, który na bieżąco będzie dokumentowany w zwięzłej i wizualnej formie raportu A3. Dzięki temu nauczą się jak prawidłowo dokonywać analiz i szukać przyczyn źródłowych problemów, a także jak na tej podstawie proponować działania doskonalące i skutecznie wdrażać je w firmie. To nie wszystko. Nasz program uczy również jak angażować pracowników w zmiany i jak radzić sobie z typowymi problemami w realizacji projektów doskonalących.

Dzięki udziale w programie Lean Practitioner zdobędziesz umiejętność kompleksowego rozwiązywania problemów, która jest uznawana za kluczową kompetencję każdego pracownika, bez względu na zajmowane stanowisko. Co więcej – według Światowego Forum Ekonomicznego będzie to również najważniejsza kompetencja pracowników w najbliższym 10-leciu.

Po ukończeniu programu uczestnicy otrzymają certyfikat, który jako jedyny w Polsce sygnowany jest logo Lean Global Network – najbardziej rozpoznawalnej na świecie organizacji, która zajmuje się propagowaniem wiedzy o Lean Management.


Zobacz przykładowe rezultaty uczestników poprzednich edycji:

Dla kogo jest ten program?

Eksperci ds. Lean lub optymalizacji

Kadra menadżerska

Liderzy zespołów

Program przeznaczony jest zarówno dla firm usługowych jak i produkcyjnych.

Przebieg programu

START PROGRAMU

17 września 2024

BENCHMARK TOUR:

sesja na żywo na terenie firmy

SESJE ONLINE LIVE:

7 sesji

KONSULTACJE:

1 grupowa
2 indywidualne


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym zakresem merytorycznym programu oraz harmonogramem sesji.

Certyfikat

Uczestnicy programu uzyskają uznany w Polsce i za granicą certyfikat sygnowany przez Lean Enterprise Institute Polska i Lean Global Network oraz suplement z informacją o realizacji własnego projektu doskonalącego (certyfikat i suplement wydane zostaną w języku polskim i angielskim).

Certyfikat
Certyfikat

Warunki uzyskania certyfikatu

Realizacja projektu doskonalącego, udokumentowanego w formie Raportu A3 wraz z potwierdzonymi uzyskanymi wynikami, a także pozytywnie zaopiniowanego przez eksperta konsultującego projekt

Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu w formie testu

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach prowadzonych na żywo (w wyjątkowej sytuacji, w razie niemożliwości uczestniczenia w sesji wykładowej na żywo, konieczne jest obejrzenie nagrania z sesji).

Referencje naszych klientów

Prowadzący

Prowadzący

Sławomir Kubiak

Więcej...

Prowadzący

Agnieszka Fonfara

Więcej...

Doświadczenie menadżerskie

Sławek to doświadczony menedżer z ponad 17-letnią praktyką w biznesie. Pracował na stanowiskach kierowniczych na wielu poziomach organizacji – od operacji do członka zarządu, w firmach zarówno usługowych, jak i produkcyjnych. Zarządzał dużymi zespołami oraz prowadził strategiczne projekty optymalizacyjne, transformacyjne i restrukturyzacyjne. Jest ekspertem z dziedziny poprawy efektywności i doskonalenia firm. Jeden z pionierów wdrażania Lean Management w obszarze usług w Polsce. Wdrażał Lean Management w m.in. obszarze strategii, sprzedaży, obsługi klientów oraz łańcucha dostaw. Prowadzi projekty, warsztaty oraz wspiera menedżerów w stosowaniu metod i narzędzi Lean, zarówno w zarządzaniu jak i doskonaleniu firmy. Jest skutecznym konsultantem i przekonywującym trenerem. Łączy Lean Management z innymi dobrymi praktykami osiągając bardzo dobre wyniki biznesowe Obecnie pracuje z czołowymi firmami w Polsce wdrażając Lean Management oraz realizując projekty usprawniające i transformacyjne.

 

Specjalizuje się w szczególności w:

projektach transformacyjnych w obszarze strategii, operacji, sprzedaży i obsługi klientów, doskonaleniu i poprawie efektywności firm, wdrażaniu metody zarządzania strategicznego Hoshin Kanri, zarządzaniu i doskonaleniu procesów biznesowych z wykorzystaniem Lean, BPM i innych dobrych praktyk.

 

Doświadczenie doradcze

Współpracował m.in. z: mBank, Credit Agricole, KRUK SA., Randstad, Decathlon, Jeronimo Martins, ZIBI SA, Neuca, Balluff, Diehl, Impel Centrum Usług Wspólnych, Gaspol SA, Meyn, Wkręt Met, Krispol, Dramers

Zwiń

Doświadczenie menadżerskie

Kilkanaście lat pracowała w przedsiębiorstwach sektora spożywczego takich jak: Terravita, Lisner i Nestle Polska. Doświadczenie zdobywała w działach jakości, BHP, HR i ciągłego doskonalenia. Współtworzyła strategię organizacji, strukturę celów, system audytów i rozwiązywania problemów. Odpowiedzialna była za wdrożenie struktury spotkań operacyjnych, TPM oraz wielu standardów i narzędzi korporacyjnych. Zarządzała portfelem projektów dbając o to, aby każdy z nich przebiegał zgodnie z ustalonym planem i nadanymi priorytetami. Przez kilka lat koordynowała wdrożenie Nestle Continuous Excellence dla dziewięciu fabryk koncernu, będąc jednocześnie członkiem europejskiego zespołu wdrożeniowego. To co najbardziej ją interesuje to zintegrowane doskonalenie uwzględniające wzajemne relacje pomiędzy narzędziami ciągłego doskonalenia a systemami zapewnienia jakości i bezpieczeństwa pracowników.

Specjalizuje się w szczególności w: skracaniu czasów przezbrojeń z wykorzystaniem metody SMED, rozwiązywaniu problemów w relacjach z pracownikami wg TWI, budowaniu systemu codziennego rozwiązywania problemów, TPM, Gemba Walk.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Electrolux, ZF Automotive Systems, Tauron Ciepło, Japan Tobacco International, Bridgestone, Kompania Piwowarska, Coroplast, Diehl, Nidec, Neapco, Mayr, Filplast, Fabryka Mebli Forte, MEYN, Georg Utz, JMP Flowers, System-Barosz Gwimet.

Zwiń

Co zawiera program?


 • 1 sesja na żywo w firmie partnerskiej
 • 7 sesji ONLINE LIVE
 • własny projekt doskonalący
 • konsultacje z ekspertami
 • dostęp do platformy stworzonej w celu wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami
 • dodatkowe materiały w formie opracowań, raportów, artykułów i nagrań
 • certyfikat w języku polskim i angielskim sygnowany logo LEI Polska oraz Lean Global Network

BENCHMARK TOUR

Sesja na żywo w firmie ZF we Wrocławiu

będącej jednym z liderów wdrażania
i wykorzystywania różnorodnych narzędzi Lean
Management. Możliwość podejrzenia jak w
praktyce stworzyć i wdrażać skuteczny system
rozwiązywania problemów z wykorzystaniem różnych narzędzi Lean.

+

KSIĄŻKI

Koszt programu

Najniższa cena z ostatnich 30 dni 4 999 zł.


Chcesz rozłożyć płatność na raty?
Chcesz zgłosić do programu więcej osób i otrzymać wycenę indywidualną?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zostaw kontakt

  Program certyfikowany online
  Lean Practitioner na poziomie kompetencji Green Belt

  Naucz się dokonywać analiz i szukać przyczyn źródłowych problemów. Zrealizuj swój własny projekt doskonalący pod okiem ekspertów Lean, który istotnie wpłynie na poprawę wyników wybranego obszaru lub procesu.

  Pobierz broszurę informacyjną