Przejdź do treści
Jesteśmy członkiem Lean Global Network Lean Global Network

Lean Leadership Workshop

Wdrożenie Lean w firmie to przede wszystkim zbudowanie właściwej kultury organizacyjnej, a kulturę organizacji tworzą przede wszystkim jej liderzy. Jest to najważniejsze przesłanie prowadzonego w interaktywny sposób warsztatu dla kadry zarządzającej i/lub kierowniczej, poświęconego dyskusji nad miejscem Lean w firmie, nad znaczeniem Lean w ogóle oraz nad rolą liderów w zarządzaniu szczupłym przedsiębiorstwem. Warsztat stanowi znakomity punkt wyjścia do określania kierunków rozwoju oraz strategii firmy, która już zdecydowała się na uzyskiwanie wyników poprzez wdrożenie zasad Lean lub zastanawia się nad wkroczeniem na ścieżkę Lean. Warsztat pomoże przekonać kadrę zarządzającą, że Lean to kopalnia możliwości dla firmy, stworzy forum dla przedyskutowania praktycznych aspektów wdrożenia Lean w firmie (z perspektywy jej kierownictwa), uświadomi, że aby zmieniła się firma, jej liderzy również muszą chcieć się zmienić oraz da możliwość podzielenia się z innymi osobami zarządzającymi firmą oczekiwaniami i niepokojami związanymi z wdrożeniem Lean.

 

Przebieg warsztatu

1.Wprowadzenie

Ćwiczenie, które pomoże uczestnikom zdefiniować, czym Lean jest dla nich osobiście.

5. Usprawnianie procesu

W ćwiczeniu grupy usprawnią procesy, porównają wyniki, a refleksja zakończy się z perspektywy lidera ciągłego doskonalenia.

2. Rola lidera Lean

Ekspert omówi 3 kluczowe role lidera Lean: nadawanie kierunku, budowanie kultury doskonalenia i gemba coaching.

6. Gemba Coaching w praktyce

Na podstawie 4 studiów przypadków, uczestnicy przećwiczą coaching w miejscach pracy, decydując o działaniach lidera Lean w trudnych sytuacjach.

3. Mapowanie wdrożenia Lean

Uczestnicy opracują wizualne mapy wdrożenia Lean, zaznaczając aktualny stan i przyszłe plany, a najlepsza mapa zostanie wybrana w głosowaniu.

7. Refleksje po warsztacie

Na koniec uczestnicy podzielą się swoimi refleksjami, prezentując, jak zmieni się ich podejście jako liderów.

4. Kultura Ciągłego Doskonalenia

Uczestnicy zapoznają się z aspektem budowania kultury ciągłego doskonalenia i rolą lidera w tym procesie.

Nasi trenerzy to eksperci z wieloletnim doświadczeniem przemysłowym, menadżerskim, doradczym i trenerskim. Dzięki różnorodnym doświadczeniom, dostosowujemy się do specyfiki danych wyzwań i branż. Każde warsztaty traktujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę branżę, tematykę, potrzeby klienta oraz język, w jakim mają zostać przeprowadzone.

Kontakt
Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!
Karolina Bierońska
Opiekun klienta B2B
+48 506 388 246 karolina.bieronska@lean.org.pl
Kamila Prałat
Menadżer ds. sprzedaży i marketingu
+48 665 006 297 kamila.pralat@lean.org.pl

Formularz kontaktowy

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami!