fbpx

Katie Anderson uhonorowana nagrodą Shingo

W dniu 10 lipca 2023 roku Instytut Shingo uhonorował Katie Anderson nagrodą Shingo Publication za książkę Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć. Lekcje jednego z liderów Toyoty Isao Yoshino na temat ciągłego uczenia się przez całe życie.

„Uhonorowanie nagrodą Shingo Publication oznacza istotny wkład autora i jego praktyczne zastosowanie w zakresie wiedzy na temat doskonałości organizacyjnej” – powiedział Ken Snyder, dyrektor wykonawczy Instytutu Shingo.

W swojej książce ceniona na całym świecie konsultantka ds. przywództwa Katie Anderson łączy lekcje przywództwa Isao Yoshino, wieloletniego lidera Toyoty, z własnymi spostrzeżeniami, aby pomóc czytelnikom stać się lepszymi liderami i uczniami. Jedyna w swoim rodzaju książka inspiruje zarówno doświadczonych, jak i początkujących liderów – niezależnie od branży i miejsca pracy – do tworzenia kultury ciągłego uczenia się i świadomego przywództwa, poprzez pomaganie innym odkrywać ich najlepsze strony, jednocześnie samemu stale się rozwijając.

„W swojej debiutanckiej książce Katie Anderson przeanalizowała niezliczone godziny wywiadów, zapisów wykładów i rozmów (jestem pewny, że również żywej dyskusji) i ujęła je w spójną całość, która jest pouczająca, inspirująca i zabawna – mówi John Shook, prezes Lean Global Network. – Jestem jej wdzięczny za to, że nie ograniczyła się do zwykłego udokumentowania historii, lecz z jej elementów utkała bogaty gobelin, który czytelnicy o różnych zainteresowaniach uznają za fascynujący i wartościowy. Entuzjaści myślenia i praktyk Lean będą mieć okazję wniknąć w umysł menedżera Toyoty z przełomowego ostatniego trzydziestolecia XX wieku. Miłośnicy Japonii uzyskają dostęp do wnętrza największego japońskiego przedsiębiorstwa przemysłowego w czasach świetności „Japan, Inc.”. Co prawdopodobnie najważniejsze, trenerzy kadry kierowniczej – lub każdy, kto interesuje się zjawiskiem „menedżer jako coach” – na kolejnych stronach znajdą bogactwo myślenia i działania prawdziwego mistrza w swoim fachu, niezwykle wnikliwego i skłonnego do refleksji”.

Także James Womack, założyciel i starszy doradca Lean Enterprise Institute, docenił książkę. „Katie Anderson daje czytelnikowi jasne światło – historię Isao Yoshino, który został menedżerem w Toyocie i przez czterdzieści lat uczył się, przewodząc. Wyjaśnia, w jaki sposób odnalazł swoją prawdziwą północ; pokonywał przeciwności losu, wyciągał wnioski z porażek i zawsze rozwijał ludzi, z którymi pracował, a także siebie. Dzięki tej książce będziesz mógł się zastanowić i stać lepszym menedżerem, trenerem i po prostu lepszym człowiekiem”.

Laureatka nagrody Shingo Publication i światowej sławy ekspert Lean Karen Martin powiedziała zaś: „Chcesz być lepszym liderem, lepszym specjalistą ds. doskonalenia, lepszym człowiekiem? Przeczytaj tę książkę!”.

Instytut Shingo

Instytut Shingo przyznaje nagrody tym organizacjom, które wykazują się wyjątkową kulturą sprzyjającą ciągłemu doskonaleniu. Będący częścią Jon M. Huntsman School of Business na Uniwersytecie Stanowym w Utah Instytut Shingo został nazwany na cześć japońskiego inżyniera i doradcy Toyoty Shigeo Shingo. Shingo wyróżnił się jako jeden ze światowych liderów koncepcji, systemów zarządzania i technik doskonalenia, które stały się znane jako System Produkcyjny Toyoty.

Opierając się na naukach dr. Shingo i wieloletnim doświadczeniu w pracy z organizacjami na całym świecie, Instytut Shingo opracował „model Shingo”, który jest podstawą jego oferty edukacyjnej, w tym warsztatów, wyjazdów studyjnych i konferencji. Więcej informacji można znaleźć na stronie Instytutu Shingo.

Jak się uczyć okładka

 

Książka Katie Anderson Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć ukazała się nakładem Wydawnictwa Lean Enterprise Institute Polska i jest dostępna w księgarni leanboks.pl.

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

    Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
    Pełna klauzula

    Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej