Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean
Niższe koszty logistyki dzięki częstym dostawom w małych ilościach
Dowiedz się więcejDostawy części i materiałów z magazynu do stanowisk produkcyjnych wymagają stworzenia efektywnego systemu logistyki wewnętrznej w fabryce, obejmującego zarówno właściwie zorganizowany magazyn, jak i optymalne ścieżki transportu na hali produkcyjnej. Zamiast wydawać materiały w dużych partiach i całymi paletami, należy je dostarczać do stanowisk często i w małych ilościach oraz przewozić je nie wózkami widłowymi, a specjalnymi ciągnikami bądź wózkami pchanymi ręcznie, kursującymi wg ustalonego rozkładu jazdy i po specjalnie wyznaczonych trasach. Taki system określany jest terminami takimi jak: „pętle mleczarza”, „pociąg”, „waterspider” lub „mizusumashi”.
Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z podstawowymi elementami systemu: trasą dostaw, rutyną mleczarza, standardami obsługi systemu, sposobami pakowania i wysyłki materiału oraz sposobami ekspozycji materiałów dla operatorów produkcyjnych, jak również z procesami magazynowymi dla materiałów i wyrobów gotowych.
LICZBA GODZIN SPĘDZONYCH NA HALI PRODUKCYJNEJ PODCZAS SZKOLENIA: 4,5h
Adresaci szkolenia
- Pracownicy odpowiedzialni za logistykę wewnętrzną i gospodarkę materiałową przedsiębiorstwa (surowce, półwyroby, produkty gotowe)
- Menedżerowie i inżynierowie, do zadań których należy doskonalenie systemów produkcyjnych i logistyki wewnętrznej
Korzyści dla uczestnika
- Zrozumienie zasad funkcjonowania szczupłego systemu logistyki wewnętrznej fabryki
- Umiejętność budowania i odczytywania Planu dla Każdej Części
- Umiejętność obliczania i projektowania supermarketu części nabywanych
- Opanowanie zasad właściwego wyboru środków transportu wewnętrznego oraz projektowania i wprowadzania „pętli mleczarza” w fabryce
- Poznanie metod projektowania kanbanów materiałowych
- Po szkoleniu uczestnik otrzymuje od prowadzącej/prowadzącego pakiet przydatnych materiałów w postaci m.in. arkuszy, tablic, prezentacji, grafik, wideo, raportów, artykułów itp.
Korzyści dla firmy
- Podniesienie wydajności produkcji przez zmniejszenie przestojów z powodu braku materiałów
- Obniżenie poziomu zapasów i zwiększenie ich rotacji
- Zmniejszenie liczby nadgodzin w fabryce
- Obniżenie liczby pracowników transportu wewnętrznego
- Standaryzacja działań związanych z logistyką wewnętrzną fabryki
Uzyskaj do 80% dofinansowania do naszych warsztatów i szkoleń
Jeśli Twoje przedsiębiorstwo należy do sektora MSP, teraz możesz zdobyć aż do 80% dofinansowania do naszych usług. Dowiedz się więcej >>
Certyfikat

Sygnowany Lean Global Network
Program
Program szkoleniaPDF, 0.1 MB
Terminy szkoleń
*Cena EARLY BIRD obowiązuje przy zgłoszeniu do 30.092025r. Cena regularna wynosi 3500 zł.
Prowadzący
dr Robert Kagan
Doświadczenie menadżerskie
Robert jest Członkiem Zarządu i współzałożycielem LEI Polska, szefem zespołu konsultantów, doktorem w dziedzinie nauk ekonomicznych. Jest charyzmatycznym liderem działań transformacyjnych w przemyśle z zakresu Lean Management, autorem szczupłych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Przez blisko 25 lat zdobył ekspercką wiedzę i doświadczenia w budowaniu wartości spółek z sektorów motoryzacyjnego, spożywczego, AGD, elektronicznego, meblowego i metalowego.
Początki swojej kariery zawodowej związał z branżą motoryzacyjną i elektroniczną, wspierając następnie firmy przy dużych transformacjach, jak również w implementacji wybranych metod Lean, m.in. z zakresu Gemba Walk, zarządzania wizualnego, audytów kierowniczych czy systemów sugestii pracowniczych. Pracuje z kadrą kierowniczą przedsiębiorstw dla lepszego zarządzania zmianami organizacyjnymi. W ostatnich latach przeszkolił ponad 5000 praktyków z przemysłu.
Swoje doświadczenia zawodowe opisał jako współautor w poczytnej książce „Na rozdrożach Lean Management”, będącej swoistym poradnikiem transformacji firm, jak również w serii artykułów publikowanych przez Planet Lean pod egidą Lean Global Network. Robert jest także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Doświadczenie doradcze
Współpracował m. in. z: Volvo, 3M, Whirlpool, BSH, MAN Truck&Bus, Volkswagen, Rolls-Royce, General Electric, Gillette, Carlsberg, Faurecia, Bella, Oriflame, Autoliv, Mercedes Benz Manufacturing, Synthos, Audi, Wedel, Philips, PhilipMorris, Bahlsen, Mondelez, Electrolux.
*LEI Polska zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów prowadzących szkolenie, zapewniając odpowiednio wysoki poziom merytoryczny szkolenia
Nie udało Ci się zapisać na to szkolenie?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania dodatkowego terminu.
Szkolenie na wyłączność na terenie fabryki
Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak wybrane narzędzie lub rozwiązanie funkcjonuje na hali innej firmy, skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania tego szkolenia w formie zamkniętej (na wyłączność dla Twojej firmy) – pomożemy Ci dobrać odpowiednie przedsiębiorstwo z listy naszych firm partnerskich.
Potrzebujesz pomocy w wyborze szkolenia? Skontaktuj się z nami!


Polecane artykuły

Logistyka wewnętrzna w fabryce według zasad Lean
więcejPolecamy również inne warsztaty na terenie firm
Polecamy książki

Logistyka wewnętrzna fabryki wg zasad Lean Manufacturing
Zorganizuj przepływ materiałów nabywanych w najbardziej efektywny sposób. Zredukuj marnotrawstwo w systemie zarządzania częściami, komponentami i innymi materiałami. Dowiedz się jak utrzymywać minimalny poziom zapasów oraz jak zmniejszyć powierzchnię wymaganą pod magazyn i system produkcyjny. Zobacz jak zorganizować system przepływu materiałów, aby obsługiwać wielu wewnętrznych klientów, dostarczając na czas wszystkie niezbędne materiały nabywane, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów logistycznych.
więcej