fbpx

Żeby coś stało się nawykiem, musi być często praktykowane

Prof. Tomasz Koch udzielił wypowiedzi dla magazynu Teraz DB Schenker Logistics. Magazyn dla pracowników, przewoźników i kierowców wydawanego przez Schenker Sp. z o.o.

Problemy, nieefektywności czy marnotrawstwo jesteśmy w stanie łatqo dostrzec wtedy, kiedy praca ma charakter powtarzalny. Pierwszy warunek, aby kaizen miał szansę stać się w firmie nawykiem, to praca wykonywana zgodnie z ustalonymi standardami. To jednak nie wystarczy. Potrzebujemy jeszcze w firmie środowiska stymulującego dzielenie się pomysłami na usprawnienia, promującego kreatywność, oraz systemu, który doprowadziłby do praktycznego wdrożenia tych pomysłów. No i na koniec – żeby coś się stało nawykiem, musi być często praktykowane.

W numerze październik-listopad 2015 przedstawiono wdrożone w firmie DB Schenker Kaizeny, natomiast podsumowanie dotyczące tego jak sprawić by Kaizen stał się nawykiem napisał Prof. Koch z Lean Enterprise Institute Polska.

 

2015-11-30 DB Schenker Logistics (2)

Pobodne artykuły

Budowanie i ciągłe doskonalenie systemu sugestii pracowniczych w firmie VOSS Automotive Polska

1. Voss Automotive Polska Sp. z o.o. – czym się zajmujemy? Voss Auomotive Polska Sp. z o.o. (VAP) to zakład produkcyjny położony w Nowej Wsi Legnickiej zatrudniający ponad 1000 osób. […]

więcej

Jak sprawić, aby zmiany wprowadzane dzięki kaizen okazały się trwałe

Jeśli chcesz zbudować lepszą firmę, w której efekty działań kaizen zdołają się utrwalić, musisz zbudować organizację sprzyjającą uczeniu się. Kluczowe znaczenie będzie miał wybór odpowiednich menadżerów oraz zapewnienie im oraz […]

więcej

Polecane warsztaty

Jak skutecznie wdrożyć system pomysłów pracowniczych, Lean Enterprise Institute Polska

Jak skutecznie wdrożyć system pomysłów pracowniczych Kaizen

Zestaw decyzji koniecznych do wdrożenia systemu i czerpania z niego...

więcej

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
Pełna klauzula

Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej