fbpx

Droga Toyoty do doskonałej jakości

Tytuł oryginału: The Toyota Way of Dantotsu Radical Quality Improvement

Książka objęta patronatem Toyota Material Handling Polska

Sadao Nomura spędził w Toyocie kilkadziesiąt lat, pracując na stanowiskach kierowniczych i pełniąc funkcję doradcy ds. jakości. Dzięki temu doświadczeniu może dziś opowiedzieć historię tej firmy oraz spektakularnej poprawy jakości, do jakiej doprowadził w Toyota Logistics & Forklift (TL&F). Na kolejnych stronach poznajemy szczegóły tego, co autor zrobił w TL&F, jak tego dokonał i jakie były rezultaty jego pracy.

TL&F jest częścią Toyota Industries Corporation, utworzonej przez Sakichiego Toyodę – założyciela Toyota Group. TL&F od dawna jest światowym liderem w swojej branży. I chociaż wydawało się, że osiąga dobre wyniki, to osoby wtajemniczone wiedziały, że musi się bardziej postarać, zwłaszcza w zakresie jakości swoich filii na świecie. Ale poprawa w organizacji, która już była wzorem w dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług, nie była łatwa.

W 2006 roku TL&F zwróciła się o pomoc do Sadao Nomury. Początkowa prośba dotyczyła wsparcia poprawy jakości w trzech zakładach, które stały się częścią TL&F poprzez przejęcie: w USA, Szwecji i we Francji. Działania usprawniające okazały się tak skuteczne, że wprowadzono je również w macierzystych zakładach w Japonii. W ciągu prawie dziesięciu lat firma o nazwie najbardziej kojarzonej z jakością produktu doświadczyła poprawy jakości niespotykanej w swojej historii – poprawy określanej japońskim słowem Dantotsu oznaczającym: ekstremalny, radykalny lub niezrównany.

Nasze dokonania nie byłyby możliwe, gdyby nie ciągła dbałość o najwyższą jakość i ciągłe doskonalenie – naszych produktów i usług, a przede wszystkim nas samych. Jestem przekonany, że w podobny sposób może rozwijać się każda organizacja.

Dzięki książce Sadao Nomury mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jak się to robi.

Marek Wyleżych, Dyrektor Jakości i Wsparcia Biznesu, Toyota Material Handling Polska

 

Polecam książkę przede wszystkim jako praktyczny przewodnik do wdrożenia w organizacji nowej drogi rozwiązywania problemów.

„Zanim uznasz, że nie potrafisz czegoś zrobić, najpierw spróbuj” – Sakichi Toyoda

Paweł Wierzbicki, Dyrektor Zarządzający, Toyota Material Handling Polska

 

Z mojej perspektywy ta książka jest najlepszym punktem odniesienia w dziedzinie zarządzania jakością z praktycznego i menedżerskiego punktu widzenia.

Michael Lambert, Toyota Lean Academy Director, Toyota Material Handling Europe

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

    Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
    Pełna klauzula

    Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej