Nasze podejście

Dowiedz się jakie podejście stosujemy do projektów wdrożeniowych oraz jakie mamy w tym zakresie doświadczenie

więcej

Potrzeby na które odpowiadamy

Dowiedz się jaki zakres kompetencji posiadamy i na jakie Twoje potrzeby odpowiemy 

więcej

Tematyką Lean Management zajmujemy się już od 20 lat. Rozpoczynaliśmy w 1999 roku od współpracy z University of Kentucky w ramach działalności prowadzonej początkowo w Politechnice Wrocławskiej. Tam też powołaliśmy do życia Program Lean Manufacturing, tworząc we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii pierwszą w Polsce kompleksową ofertę usług szkoleniowo-doradczych z zakresu Lean Manufacturing. W roku 2002 nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Lean Enterprise Institute z USA.

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynku, w roku 2006 powołaliśmy do życia Lean Enterprise Institute Polska (LEI Polska) zachowując ciągłość współpracy z setkami dotychczasowych klientów przemysłowych i usługowych. W tym samym roku powstało też Wydawnictwo Lean Enterprise Institute Polska, specjalizujące się w wydawaniu praktycznych podręczników o tematyce Lean Management.

W roku 2007 staliśmy się członkiem-założycielem międzynarodowej sieci Lean Global Network (www.leanglobal.org), zrzeszającej obecnie 30 instytucji i partnerów rozlokowanych na 6 kontynentach, zajmujących się propagowaniem tematyki Lean Management w kluczowych przemysłowo regionach na świecie. Od 2009 roku uczestniczymy w programach badawczych, które mają na celu wypracowanie nowatorskich metod zarządczych czerpiących z filozofii Lean Management. Od 12 lat służymy społeczności Lean Management w Polsce, stosując propagowane przez nas zasady i metody w praktyce własnej działalności.

Naszą misją jest zwiększanie efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez transfer wiedzy oraz rozwój praktycznych umiejętności z zakresu Lean Management.

Aby wypełnić naszą misję szerzymy i rozwijamy najnowszą wiedzę na temat Lean Management oraz pomagamy organizacjom w transformacji i ciągłym doskonaleniu, oferując:

  1. Największą w Polsce unikalną ofertę praktycznych warsztatów szkoleniowych realizowanych na terenie przedsiębiorstw (przejdź TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej), nagrodzoną w roku 2010 Medalem Europejskim.
  2. Największą w Europie Środkowowschodniej konferencję Lean Management, której XX edycja odbędzie się w czerwcu 2020 roku we Wrocławiu (więcej o konferencji można znaleźć TUTAJ).
  3. Szeroką gamę szkoleń realizowanych na zamówienie przedsiębiorstw (przejdź TUTAJ aby zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu szkoleń dla produkcji i usług).
  4. Największe w Polsce wydawnictwo specjalistycznych książek dotyczących tematyki Lean Management, dostępnych w naszej księgarni leanbooks.pl. Za działalność w tym zakresie otrzymaliśmy w 2011 roku Medal Europejski.
  5. Doradztwo wdrożeniowe poparte wieloletnią praktyką i doświadczeniem zespołu naszych ekspertów (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o naszych projektach wdrożeniowych i doradczych).
  6. Audyty systemów produkcyjnych wykonywane pod kątem stopnia wdrożenia Lean Management oparte na sprawdzonych wzorcach.
  7. Analizy biznesowe i analizy operacyjne dla firm produkcyjnych i usługowych (ZAPOZNAJ SIĘ z zakresem naszych analiz biznesowych).
  8. Największy w Polsce portal wiedzy o tematyce Lean Management (zapraszamy do zakładki BAZA WIEDZY), nieustannie rozbudowywany i uaktualniany.
  9. Badania nad najnowszymi trendami w zarządzaniu budowanymi w oparciu o koncepcję Lean Management (ZAPOZNAJ SIĘ z realizowanymi przez nas projektami).

Lean Enterprise Institute Polska otrzymał szereg prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Dolnośląskiego Gryfa – najbardziej prestiżową Nagrodę Gospodarczą na Dolnym Śląsku – dwukrotnie Medal Europejski, dwukrotnie Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy, oraz tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki.

 

Posiadamy Certyfikat SUS 2.0, który potwierdza wysoką jakość świadczonych przez nas usług szkoleniowych i rozwojowych.

W szkoleniach prowadzonych przez Instytut uczestniczy ponad 2500 pracowników sektora produkcyjnego jak i usługowego rocznie. Organizowana przez nas od 2000 roku konferencja Lean Management gromadzi wielu znamienitych gości zagranicznych oraz 450 uczestników i jest największą tego typu imprezą w Europie Środkowowschodniej. Realizujemy dziesiątki inicjatyw doradczych rocznie.

Nasze szkolenia szyte na miarę i projekty doradcze prowadzimy również w języku angielskim.

Projekty wdrożeniowe - kontakt

Tomasz Piotrowski

Tomasz Piotrowski

+48 665 006 297

tomasz.piotrowski@lean.org.pl

Dawid Woźniakowski

Dawid Woźniakowski

+48 506 388 246

dawid.wozniakowski@lean.org.pl