fbpx

Jak wykorzystać problemy, by odnieść sukces

Tworzenie kultury Toyoty na całym świecie

Tytuł oryginału: Welcome Problems, Find Success

Jak opracować i realizować strategię firmy? Na czym naprawdę polega rola liderów wyższego szczebla? Czy można powtórzyć sukces Toyoty w każdej firmie, a jeśli tak, to jak tego dokonać?

Na te pytania odpowiada Nate Furuta, były prezes i dyrektor generalny Toyota Boshoku America Inc., który przez wiele lat kierował wprowadzaniem systemów zarządzania i kultury Toyoty w zakładach poza Japonią, w Ameryce Północnej i Europie. Nate zabiera czytelnika w podróż od wczesnych lat osiemdziesiątych do czasów współczesnych i dzieli się z nim historią i analizą procesów pozwalających budować i rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, a przez to umożliwiających stały rozwój organizacji.

Rolą kadry zarządzającej nie jest osiąganie celów, lecz budowanie zdolności do konsekwentnego ich osiągania i dalsze rozwijanie owej zdolności w miarę ich realizowania. Toyota odniosła sukces, ponieważ jej kadra zarządzająca była zdecydowana stworzyć kulturę opartą na poszukiwaniu problemów Toyoty, a następnie dostosowaniu rozwiązań tych problemów do wizji Toyoty. TPS jest zwieńczeniem tych rozwiązań. Każda organizacja musi zaś nauczyć się znajdować swoje problemy i opracowywać rozwiązania, które będą zgodne z jej wizją. Narzędzia i techniki przedstawione w niniejszej książce mogą być częścią tych rozwiązań.

Każdy menedżer chce odnieść sukces. Ale czy każdy przyj­muje problemy z szeroko otwartymi ramionami? Nate przekonuje, że jeśli menedżerowie nauczą się przyjmować problemy za dobrą monetę, to będą w stanie zbudować organizację zdolną do osiągania największych sukcesów.

John Shook

Prezes zarządu Lean Global Network

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

    Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
    Pełna klauzula

    Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej