fbpx

Lean sensei

Idź, zobacz, rzucaj wyzwania

Tytuł oryginalny: Lean Sensei

Mało jest w Lean kwestii tak enigmatycznych i trudnych do uchwycenia jak osoba senseia i jej funkcja. Wszyscy wiemy, że formalną wiedzę przekazuje nauczyciel, właściwej praktyki uczy coach, konsultant przeprowadza analizę i opracowuje zalecenia do wdrożenia. Sensei zaś odgrywa kluczową rolę w całej filozofii Lean – to on ma nauczyć menedżerów nieschematycznego sposobu myślenia, dzięki któremu wprowadzą usprawnienia, najpierw w swojej pracy, później w pracy swoich podwładnych, a w konsekwencji w pracy całych działów i całej firmy.

W przeciwieństwie do konsultanta czy specjalisty Lean sensei nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Wie jednak, że człowiek myśli w dwóch trybach – z jednej strony koncentruje się na uzyskaniu rezultatów, z drugiej pragnie odkrywać. Dzięki swojej wiedzy teoretycznej, umiejętnościom praktycznym i dobrej ocenie sytuacji sensei przyczynia się do równowagi między tymi dwoma trybami myślenia. Potrafi nauczyć najwyższe kierowni­ctwo lepiej rozumieć swoich klientów, wyroby lub usługi i procesy ich tworzenia, a w efekcie zwiększać swoją konkurencyjność.

Kim byli pierwsi senseie, jakie umiejętności są potrzebne, by dołączyć do tego grona i dlaczego ta funkcja jest w firmie tak ważna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie Czytelnik w prezentowanej książce.

Premiera listopad 2019

Opinie o książce Lean sensei

Bez względu na funk­cję, którą pełni Czytelnik, ta książka zmieni jego sposób myślenia o Lean. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrobić prawdziwy postęp w swoich działaniach Lean.

Dan Jones, współautor przełomowych książek, które zapoczątkowały ruch Lean na świecie: Maszyna, która zmieniła świat, Lean Thinking – Szczupłe myślenie, Szczupłe rozwiązania i The Lean Strategy

Idealna książka dla wszystkich liderów rozpoczynających transformację Lean, mierzących się z jej wyzwaniami oraz tych, którzy osiągnęli sukces, ale chcą przenieść go na wyższy poziom.

Orest Fiume, były wiceprezes ds. finansowych w The Wiremold Company, światowej klasy ekspert Lean accounting, współautor książek: Real Numbers: Management Accounting in a Lean Organization i The Lean Strategy, członek Shingo Prize Academy

Prawdziwa uczta dla umysłu – napisana jasnym językiem, przypomina, że wykorzystanie narzędzi Lean w dążeniu do doskonałości operacyjnej jest ważne, ale ważniejsze jest rozwijanie ludzi w duchu ciągłego doskonalenia.

Catherine Chabiron, była dyrektor Lean Office w Faurecii, trener Lean, członek zarządu Institut Lean France

Książka ważna dla społeczności Lean. Polecam zarówno specjalistom Lean, jak i menedżerom.

Regis Medina, ekspert Lean IT i współautor książki La pratique du lean management dans l’IT

Świetne źródło, by zrozumieć, co leży w sercu Lean.

Tom Ehrenfeld, redaktor i autor tekstów biznesowych, związany m.in. z Harvard Business Review, współautor książki: The Startup Garden: How Growing A Business Grows You

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

    Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
    Pełna klauzula

    Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej