fbpx

Pracuj spokojniej, osiągaj więcej

Jak Starbucks sprawił, że ludzie pracują spokojnie, osiągając lepsze wyniki

Tytuł oryginalny: Steady Work

Była dyrektor regionalna odkrywa tajemnicę sukcesu sieci Starbucks. W osobistej opowieści wyjaśnia, jak system ciągłego doskonalenia pozwolił uspokoić pracę i ożywił sprzedaż w czasie kryzysu. Zadowolenie klientów wzrosło o ponad 24%, produktywność o ponad 32%, przy czym rotacja pracowników na kluczowych stanowiskach na pierwszej linii w ciągu pierwszych 90 dni spadła o 44%.

Transformacja operacji na pierwszej linii w sieci detalicznej wielkości Starbucksa to historia sama w sobie. Ta książka sięga głębiej. Autorka opowiada w niej, jak zastosowanie Lean Management pomogło uporać się z ogromnymi wahaniami popytu w tysiącach kawiarni oraz wprowadzić stabilizację i równowagę w miejsce chaosu. Dzięki temu pracownicy mogli pracować spokojniej, eliminując zbędny stres ze środowiska pracy. Okazało się to szczególnie cenne, gdy musieli stawić czoła tragicznym wydarzeniom, których nie byli w stanie przewidzieć.

Dzięki lekturze niniejszej książki dowiesz się:

• Jak liderzy sieci Starbucks wdrożyli elastyczny system operacyjny, który umożliwił dostosowanie pracy do aktualnych wymagań popytu.
• W jaki sposób menedżerowie obserwowali i mapowali procesy oraz rozbijali poszczególne zadania na pojedyncze kroki.
• W jaki sposób dane z kas fiskalnych połączono z poszczególnymi elementami pracy, co pozwoliło stworzyć standardowe „taktyki” umożliwiające sprawne reagowanie na wzrosty popytu.
• W jaki sposób standaryzacja zadań i cykliczność pracy poprawiły produktywność, zmniejszyły rotację i zwiększyły zadowolenie klientów.
• Jak system Lean pomógł sieci walczyć z trudnościami podczas kryzysu finansowego.
• Jak uspokojenie pracy umożliwiło planowanie urlopów i pozwoliło uniknąć pilnych telefonów podczas wakacji.
• Jak wdrażać i rozpowszechniać system ciągłego doskonalenia zarówno w jednym miejscu, jak i w całej organizacji.

Jasna, zwięzła i praktyczna. Książka Pracuj spokojniej, osiągaj więcej to lektura obowiązkowa dla menedżerów i kadry kierowniczej nie tylko w handlu detalicznym i usługach. Pomoże także rozwinąć swój warsztat wszystkim tym, którzy zajmują się ciągłym doskonaleniem w każdej firmie.

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

    Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
    Pełna klauzula

    Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej