fbpx

Praktyczne sposoby rozwiązywanie problemów – metodyczne i uporządkowane podejście do rozwiązywania problemów biznesowych

PROBLEM DO ROZWIĄZANIA

Jeśli zastanawiasz się jak rozwiązać poniższe problemy, zainteresuj się tą metodą.

  • Jak skutecznie rozwiązywać problemy w firmie
  • Jak w praktyce stosować cykl PDCA
  • Jak rozwijać ludzi i doskonalić firmę

OPIS METODY

Praktyczne rozwiązywanie problemów to metodyczne i uporządkowane podejście do radzenia sobie z sytuacjami problematycznymi. Odpowiada na potrzebę reagowania w sytuacji odchylenia od oczekiwanego stanu docelowego, np. standardu, celu czy sytuacji.

Praktyczne rozwiązywanie problemów dostarcza uporządkowanej wiedzy oraz narzędzi do reagowania na problemy proste oraz trudne i złożone. Obejmuje uproszczony oraz pełny proces 8 kroków rozwiązywania problemów bazujący na cyklu Deminga (Plan, Do, Check Act).

Podejście to ukierunkowane jest na eliminację przyczyn źródłowych, bazuje przede wszystkim na faktach, zmusza do gruntownego zrozumienia sytuacji oraz starannego planowania działań. Problemy rozwiązywane są zespołowo, a status procesu jest raportowany do zainteresowanych zapewniając efektywną wymianę informacji.

Procesy rozwiązywania problemów są dokumentowane z wykorzystaniem różnych, adekwatnych do poziomu zarządzania narzędzi, od najprostszych typu tablica problemów do raportów A3.

 

Raporty A3 to proste, uniwersalne i niezwykle skuteczne narzędzie pomagające przeprowadzić prawidłowo  proces rozwiązywania problemów. Sekwencyjna struktura raportu odwzorowuje pełen cykl PDCA i zmusza do zdyscyplinowanego i metodycznego działania. Raporty A3 to również doskonałe narzędzie wspierające pracę zespołową, komunikację oraz rozwój pracowników. Raporty A3 to jedno z podstawowych narzędzi Lean Management.

KORZYŚCI JAKIE OSIĄGNIESZ

  1. Nauczysz menedżerów i pracowników metodycznego i uporządkowanego podejścia do rozwiązywania problemów.
  2. Poprawisz wyniki, komunikację oraz wzmocnisz pracę zespołową.
  3. Uruchomisz proces rozwoju ludzi i doskonalenia organizacji.

ZASTOSOWANIE METODY

Praktyczne rozwiązywanie problemów ma uniwersalne zastosowanie bez względu na branżę i wielkość firmy.  Podejście to może być stosowane do wszelkiego rodzaju problemów biznesowych, jakościowych czy też organizacyjnych. Nie wymaga ono również specjalistycznej wiedzy z zakresu analizy danych i statystyki. Dzięki temu może stać się powszechną i skuteczną praktyką w każdej organizacji.

SPOSÓB, W JAKI MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ METODY

SZKOLENIE W TWOJEJ FIRMIE – zorganizuj szkolenie na terenie swojej firmy: KLIKNIJ TUTAJ

WARSZTAT PRAKTYCZNY W TWOJEJ FIRMIE – zastosuj A3 do rozwiązania swojego problemu: KLIKNIJ TUTAJ

SZUKASZ INNEGO SPOSOBU? SKONTAKTUJ SIĘ NAMI! Zadzwoń: 502 208 231 lub napisz: szkolenia@lean.org.pl

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
Pełna klauzula

Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej