Trenerami są wysokiej klasy eksperci Lean i byli menadżerowie z doświadczeniem w firmach pionierskich we wdrażaniu Lean Management w Polsce, a obecnie stali pracownicy zespołu eksperckiego Lean Enterprise Institute Polska.

 

Małgorzata Jakubik

Doświadczenie menadżerskie

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menadżerskie w międzynarodowych korporacjach International Paper i General Motors. W zakładzie Opla w Gliwicach, działającym w oparciu o pełny system Lean, kierowała procesem tworzenia i realizacji szkoleń  oraz Działem Jakości Operacyjnej.  Jako menadżer Lean na Europę koordynowała pracę zespołu ekspertów z wiodących zakładów GM Europe w procesie  audytowania i wsparcia wdrożenia Lean w zakładach korporacji.

Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, szczególnie poprzez budowanie i modyfikacje systemów: celów strategicznych i zarządzanie wskaźnikami (Hoshin Kanri), pomysłów pracowniczych Kaizen, rozwiązywania problemów, budowania kompetencji i motywacji pracowników. Jest ekspertem z zakresu metod TWI,  rozwiązywania problemów, metody Toyota Kata oraz innych narzędzi standaryzacji i doskonalenia procesów.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Fabryki Mebli Forte, Cranfield Foundry, Schumacher Packaging, Constantia Teich, BSH, Agros Nova, Bella, Rockwool, Gatx/Wagon Service Ostróda, Etisoft, Dr Irena Eris, Precision Machine Parts, Sitech, Sempertrans, Wienerberger, Velux, Ultimo, Philip Morris, Philips Lighting (obecnie: Signify Poland).

 

Maurycy Szkolnicki

Doświadczenie menadżerskie

Zanim dołączył do zespołu LEI Polska pracował przez piętnaście lat w przemyśle maszynowym i FMCG. Doświadczenie we wdrażaniu Lean zdobywał, pracując na różnych stanowiskach, począwszy od  koordynatora ds. TPM, poprzez dyrektora produkcji, aż do członka zespołu tworzącego korporacyjny system produkcyjny. Posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku wielokulturowym. Współtworzył i wdrażał standardy korporacyjne na poziomie globalnym wzorowane na Toyota Production System. Posiada międzynarodowy certyfikat Black Belt Six Sigma.

Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, w szczególności: budowaniu stabilności procesów oraz w metodach rozwiązywania problemów (między innymi standaryzacji, 5S, TPM, SMED), reorganizacji przepływu (mapowaniu i doskonaleniu strumieni wartości), wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Doświadczenie doradcze

Współpracował m. in. z: Animex, Diehl Controls, Donaldson, Etisoft, Famot, Frohe, Govecs, Inter-Metal, Meyn, Nutricia, Oriflame, Primo Profile, Roto Okna Dachowe, Schumacher Packaging, Sempertrans, Stora Enso, Wavin, Wiennerberger, Zakład produkcyjny Automatyki Sieciowej.

 

Euzebiusz Krasa

Doświadczenie menadżerskie

Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie Lean Management w międzynarodowych korporacjach, głównie w wałbrzyskim zakładzie Toyoty. Swoją karierę w Toyota Motor Manufacturing Poland rozpoczął w 2005 roku od pracy na stanowisku mistrza produkcji. Następnie odpowiadał za budowę i prowadzenie działu szkolącego pracowników liniowych oraz opracowywanie i organizację szkoleń dla wszystkich poziomów organizacji. W 2010 roku objął  stanowisko kierownika zmiany w dziale silników, gdzie był odpowiedzialny za produkcję na linii montażu i liniach obróbek mechanicznych. Przez dwa lata pracował jako kierownik, trener i koordynator zespołu specjalistów Lean w dziale TPS – Toyota Production System skupionych na poprawie produktywności i usprawniających procesy. Jako kierownik zmiany pracował, również w dziale produkcji skrzyń biegów i kuźni. W latach 2015-2017 pełnił funkcję menadżera produkcji w dziale odlewni.

Specjalizuje się w szczególności w: tworzeniu ciągłego przepływu w gniazdach i liniach produkcyjnych, redukcji zapasów w toku z wykorzystaniem systemu ssącego Kanban, budowaniu i utrzymaniu systemu 5S, standaryzacji Pracy i TWI.

Doświadczenie doradcze

Współpracował m. in. z: Donaldson, WIP International Production, Etisoft, Alsecco, Schumacher Packaging, Coko Werk, Sempertrans, ZF Automotive Systems, Saueressig Polska, ZASŁAW TSS, Inter-Metal, DOVISTA, NM Polska (Velux), Seito.

 

Agnieszka Fonfara

Doświadczenie menadżerskie

Kilkanaście lat pracowała w przedsiębiorstwach sektora spożywczego takich jak: Terravita, Lisner i Nestle Polska. Doświadczenie zdobywała w działach jakości, BHP, HR i ciągłego doskonalenia.  Współtworzyła strategię organizacji, strukturę celów, system audytów i rozwiązywania problemów. Odpowiedzialna była za wdrożenie struktury spotkań operacyjnych, TPM oraz wielu standardów i narzędzi korporacyjnych. Zarządzała portfelem projektów dbając o to, aby każdy z nich przebiegał zgodnie z ustalonym planem i nadanymi priorytetami. Przez kilka lat koordynowała wdrożenie Nestle Continuous Excellence dla dziewięciu fabryk koncernu, będąc jednocześnie członkiem europejskiego zespołu  wdrożeniowego. To co najbardziej ją interesuje to zintegrowane doskonalenie uwzględniające wzajemne relacje pomiędzy narzędziami ciągłego doskonalenia a systemami zapewnienia jakości i bezpieczeństwa pracowników.

Specjalizuje się w szczególności w: skracaniu czasów przezbrojeń z wykorzystaniem metody SMED, rozwiązywaniu problemów w relacjach z pracownikami wg TWI, budowaniu systemu codziennego rozwiązywania problemów, TPM, Gemba Walk.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Electrolux, ZF Automotive Systems, Tauron Ciepło, Japan Tobacco International, Bridgestone, Kompania Piwowarska, Coroplast, Diehl, Nidec, Neapco, Mayr, Filplast, Fabryka Mebli Forte, MEYN, Georg Utz, JMP Flowers, System-Barosz Gwimet.

 

Sławomir Kubiak

Doświadczenie menadżerskie 

Sławek to doświadczony menedżer z ponad 17-letnią praktyką w biznesie. Pracował na stanowiskach kierowniczych na wielu poziomach organizacji – od operacji do członka zarządu, w firmach zarówno usługowych, jak i produkcyjnych. Zarządzał dużymi zespołami oraz prowadził strategiczne projekty optymalizacyjne, transformacyjne i restrukturyzacyjne. Jest ekspertem z dziedziny poprawy efektywności i doskonalenia firm. Jeden z pionierów wdrażania Lean Management w obszarze usług w Polsce. Wdrażał Lean Management w m.in. obszarze strategii, sprzedaży, obsługi klientów oraz łańcucha dostaw. Prowadzi projekty, warsztaty oraz wspiera menedżerów w stosowaniu metod i narzędzi Lean, zarówno w zarządzaniu jak i doskonaleniu firmy. Jest skutecznym konsultantem i przekonywującym trenerem. Łączy Lean Management z innymi dobrymi praktykami osiągając bardzo dobre wyniki biznesowe Obecnie pracuje z czołowymi firmami w Polsce wdrażając Lean Management oraz realizując projekty usprawniające i transformacyjne.

Specjalizuje się w szczególności w: projektach transformacyjnych w obszarze strategii, operacji, sprzedaży i obsługi klientów, doskonaleniu i poprawie efektywności firm, wdrażaniu metody zarządzania strategicznego Hoshin Kanri, zarządzaniu i doskonaleniu procesów biznesowych z wykorzystaniem Lean, BPM i innych dobrych praktyk.

Doświadczenie doradcze 

Współpracował m.in. z: mBank, Credit Agricole, KRUK SA., Randstad, Decathlon, Jeronimo Martins, ZIBI SA, Neuca, Balluff, Diehl, Impel Centrum Usług Wspólnych, Gaspol SA, Meyn, Wkręt Met, Krispol, Dramers.

 

Remigiusz Horbal

Remigiusz Horbal należy do pionierów wdrażania Lean Management w Polsce. Pierwsze projekty transformacji firm prowadził pod okiem Marka Piątkowskiego, jednego z byłych dyrektorów kanadyjskiej Toyoty. Potem, już jako konsultant wiodący, wspierał kilkadziesiąt firm w Polsce i za granicą w implementacji szczupłego podejścia. W Lean Enterprise Institute Polska kierował zespołem ds. Lean w usługach, jest także autorem książki „Ukryty skarb”, która prezentuje podejście do poprawy produktywności w pracach specjalistycznych. Brał także udział w międzynarodowych projektach badawczych współpracując z czołowymi ośrodkami naukowymi w Europie nad rozwojem metod poprawy konkurencyjności firm.

Specjalizuje się w całościowych projektach transformacji firm, we wdrażaniu podejścia Lean w usługach i rozwoju produktu, a także w reorganizacji przepływu materiałów i informacji w firmach produkcyjnych.

Doświadczenie doradcze

W obszarze produkcji współpracował m.in. z: Whirlpool, Philips Lighting, Carlsberg, Zetkama S.A., Timken, Cadbury Wedel, Black Point.

W obszarze usług współpracował m.in. z: mBank, KRUK S.A., Eurobank, Aviva Polska, ING Bank Śląski, Impel Business Solutions (SSC),  Akamai (SSC).

 

Robert Kagan

Robert jest Członkiem Zarządu i współzałożycielem LEI Polska, szefem zespołu konsultantów. Jest charyzmatycznym liderem działań wdrożeniowych w przemyśle z zakresu Lean Management, autorem szczupłych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Przez 20 lat zdobył ekspercką wiedzę i doświadczenia w budowaniu wartości spółek z sektorów motoryzacyjnego, spożywczego, AGD, elektronicznego, meblowego i metalowego.

Początki swojej kariery zawodowej związał z branżą motoryzacyjną i elektroniczną, wspierając dalej firmy przy dużych transformacjach, jak również w implementacji wybranych technik i metod Lean, m.in. z zakresu gemba walk, zarządzania wizualnego, audytów kierowniczych czy systemów sugestii pracowniczych. Pracuje z kadrą kierowniczą przedsiębiorstw dla lepszego zarządzania zmianami organizacyjnymi. W ostatnich latach przeszkolił ponad 5000 praktyków z przemysłu.

Swoje doświadczenia wdrożeniowe opisał jako współautor w poczytnej książce „Na rozdrożach Lean Management”, będącej swoistym poradnikiem transformacji firm, jak również w serii artykułów publikowanych przez Planet Lean pod egidą Lean Global Network. Robert jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska.

Doświadczenie doradcze

Współpracował m. in. z: Volvo, 3M, Whirlpool, MAN Truck&Bus, Volkswagen, Rolls-Royce, General Electric, Gillette, Carlsberg, Faurecia, Bella, Oriflame, Autoliv, Synthos, Wedel, Philips, PhilipMorris, Mondelez, Electrolux.

 

Prof. Tomasz Koch

Prof. Tomasz Koch jest współzałożycielem i prezesem zarządu Lean Enterprise Institute Polska. Jest też członkiem – założycielem międzynarodowej sieci Lean Global Network, organizacji non-profit zarejestrowanej w Cambridge, Massachusetts w 2007. Od września 2014 roku jest członkiem pięcioosobowego Komitetu Zarządzającego Lean Global Network, któremu przewodniczy John Shook, od 2018 pełni w nim funkcję Governance Committee Chair. Prowadzi wykłady na kierunku studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej  będąc profesorem w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji. Posiada także wieloletnie międzynarodowe doświadczenie z pracy na zagranicznych uczelniach: Uniwersytet w Stuttgarcie, Uniwersytet Brunela w Londynie i Centralny Uniwersytet Stanu Connecticut w New Britain.

Od roku 2000 organizuje w Polsce doroczną Międzynarodową Konferencję Lean Management, która gromadzi  w ostatnich latach ponad 400 menadżerów. Prowadził setki warsztatów i szkoleń dla menadżerów z przemysłu z dziedziny Lean Management oraz zarządzania jakością, a także współ-opracowywał polskie wydania wielu podręczników z dziedziny Lean Management.