Warsztat

O czym jest ten warsztat?

Inspirujący, interaktywny warsztat, oparty na prawdziwych historiach, który odpowiada na pytania jak „Jak skutecznie zaangażować ludzi w zmiany?” oraz “Jak przeprowadzać zmiany z sukcesem?”

“Wiele osób mówi, że zmiany w danej organizacji są potrzebne, ale często bardzo niewielu rzeczywiście coś robi.” Ci, którzy przewodzą wprowadzaniu zmian, często czują się sfrustrowani i wyobcowani. Sytuacja ta jest tak powszechna, że niejako uznajemy, że w przypadku wprowadzania zmian „tak musi być”.

Ale wcale nie musi tak być.

Aby przygotować grunt pod zmiany, zarówno w mentalności ludzi jak i wewnątrz organizacji, musimy porozmawiać o roli lidera zmian. Wiele osób mieni się liderami zmian, ale aby firma dobrze działała i odnosiła sukcesy w trudnym okresie zmian, musimy spojrzeć na temat dużo szerzej i wyjrzeć daleko poza te kilka procent osób, które przewodzenie zmianom mają wpisane w zakres swoich obowiązków zawodowych.

Podczas tego warsztatu przedstawimy i przedyskutujemy zestawy reguł, procesów oraz metod, dzięki którym można znacząco zwiększyć (wewnątrz organizacji) liczbę ludzi zaangażowanych w zmiany, a co za tym idzie, pokażemy jak wygląda proces skutecznego wprowadzania zmian, w którym uzyskuje się wsparcie szerokiego grona osób.

Dla kogo jest ten warsztat?

Ten warsztat skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą stworzyć podatny grunt dla zmian w swojej organizacji oraz w mentalności pracowników – aby móc realizować strategię firmy, osiągać wyzwania, zmienić kulturę organizacyjną i/lub zwyczajnie poradzić sobie z wdrażaniem zmian.

Jakie tematy poruszymy podczas warsztatu?

  • Przywództwo. Tematyka warsztatu wykracza daleko poza sławne 8 kroków procesu wprowadzania zmian i przybliża najnowsze wyniki badań, odkrycia oraz recepty profesora Johna Kottera, związane z tworzeniem dualnego systemu operacyjnego (Hierarchia i Sieci) dla organizacji, które chcą rozkwitać w czasie wprowadzania wzmożonych zmian.
  • Refleksje na tematy prawdziwych historii z życia wziętych. Omówimy konkretne doświadczenia wdrożeniowe Céline i Holgera – sukcesy, porażki i płynące z nich wnioski.
  • Burza mózgów wokół Twoich wyzwań. Będziesz mógł opowiedzieć nam o wyzwaniach, przed którymi stoisz, a my poddamy je pod dyskusję w małych grupach pod kątem tego jak sprawić, że więcej osób (w tym menadżerów) zaangażuje się w przewodzenie zmianom.

Holger Rathgeber

 

Holger Rathgeber najbardziej znany jest jako współautor bestsellerowych książek “Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach” oraz “My robimy to inaczej!”. Przez 20 lat zajmował wysokie stanowiska w międzynarodowych firmach, a następnie został konsultantem współpracującym z zespołami z poziomu Senior Leadership w globalnych organizacjach. Holger prowadzi praktykę konsultingową TeamRathgeber w Niemczech oraz jest współpracownikiem Kotter International, specjalistycznej firmy konsultingowej zajmującej się przywództwem w zakresie zmian, założonej przez prof. Johna Kottera z Harvard Business School.

 

Celine Schillinger

 

 

Céline Schillinger była wielokrotnie wyróżniana za swoje innowacyjne podejście i zaangażowanie w branżę farmaceutyczną. Céline projektuje i wdraża strategie przywódcze na skalę globalną – strategie, które mobilizują wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy, umożliwiają transformację firm i zwiększają ich wartość biznesową. Została odznaczona Medalem Narodowego Orderu Zasługi przez rząd francuski w 2017 r. za działania na rzecz różnorodności i równego statusu w miejscu pracy. Na co dzień bloguje na WeNeedSocial.com i tweetuje na @CelineSchill.

 

 

 

Cena uczestnictwa w warsztacie:

Do 10 października: 4400 PLN (+ 23% VAT)
Po 10 października: 4900 PLN (+ 23% VAT)

Cena obejmuje obiad oraz przerwy kawowe.

Ważna informacja: warsztat będzie prowadzony w języku angielskim i NIE będzie tłumaczony na język polski. Liczba dostępnych miejsc jest ściśle ograniczona.