Karakuri Kaizen – czyli prosta i tania automatyzacja w przemyśle
Zastosowanie prostych i tanich mechanizmów do usprawnienia procesów i poprawy ergonomii na stanowiskach pracy
Dowiedz się więcejNa naszych oczach robotyzacja i automatyzacja procesów stają się codziennością i powszechnością firm produkcyjnych oraz usługowych. Roboty są modne, automatyzacja jest względnie tania, dostępna i atrakcyjna. Warto jednak wiedzieć, że istnieją ponadczasowe metody oparte na ludzkiej kreatywności i pomysłowości, które potrafią przynieść nam podobne lub nawet większe korzyści przy zdecydowanie niższym wykorzystaniu zasobów (np. energii elektrycznej), minimalnym wpływie na środowisko naturalne i nieporównywalnie większym przełożeniu na rozwój wiedzy i doświadczenia pracowników. Te proste rozwiązania mechaniczne, które aby działać nie potrzebują zasilania energią elektryczną lub potrzebują jej bardzo niewiele w stosunku do liczby wykonywanych zadań, służyły ludziom już w czasach Leonarda da Vinci, na długo przed tym, kiedy Japończycy nadali im nazwę Karakuri Kaizen. Pora, aby sobie o nich przypomnieć.
Na naszym warsztacie zaproponujemy i pokażemy, jak rozwinąć automatyzację procesów w tym duchu i osiągać cele biznesowe redukując koszty oraz pozytywnie wpływając na środowisko, rozwijając przy okazji pracowników. Przyjdź i sprawdź, czym są nieskomplikowane, choć często genialne w swej prostocie, rozwiązania mechanicznej automatyzacji i co można dzięki nim osiągnąć zanim podpiszesz zlecenie zakupu kolejnego skomplikowanego robota!
LICZBA GODZIN SPĘDZONYCH NA HALI PRODUKCYJNEJ PODCZAS SZKOLENIA: 2h
Adresaci szkolenia
Kierownictwo produkcji i logistyki, osoby koordynujące systemy sugestii i Kaizen, inżynierowie zajmujący się usprawnianiem i automatyzacją procesów, pracownicy Utrzymania Ruchu i pracownicy produkcji.
Korzyści dla uczestnika
- Inspiracja innym podejściem do automatyzacji procesów
- Zapoznanie z różnymi rozwiązaniami Karakuri Kaizen i ich działaniem
- Zapoznanie z typowymi mechanizmami używanymi do budowy Karakuri Kaizen
- Poznanie przykładów Karakuri Kaizen w zakładzie będącym gospodarzem szkolenia
- Po szkoleniu uczestnik otrzymuje od prowadzącej/prowadzącego pakiet przydatnych materiałów w postaci m.in. arkuszy, tablic, prezentacji, grafik, wideo, raportów, artykułów itp.
Korzyści dla firmy
- Zmiana w sposobie podejścia do automatyzacji procesów
- Wdrażanie rozwiązań ułatwiających i poprawiających ergonomię pracy operatorów
- Redukcja kosztów związana z wdrożeniem prostych, łatwych w serwisowaniu urządzeń
- Redukcja kosztów ze względu na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej
- Rozwój pracowników poprzez ich zaangażowanie w opracowywanie i budowę prostych urządzeń ułatwiających pracę
Uzyskaj do 80% dofinansowania do naszych warsztatów i szkoleń
Jeśli Twoje przedsiębiorstwo należy do sektora MSP, teraz możesz zdobyć aż do 80% dofinansowania do naszych usług. Dowiedz się więcej >>
Certyfikat
Sygnowany Lean Global Network
Program
Program szkoleniaPDF, 0.1 MB
Terminy szkoleń
Data | Nazwa firmy i miejsce | Cena netto | Stan zapisów | |
---|---|---|---|---|
25.10.2024 | Września | 1225 zł | Zapisy w toku | Zapisz się |
Cena uwzględnia rabat 30%. Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją: 1750 zł
Prowadzący
EUZEBIUSZ KRASA
Doświadczenie menadżerskie
Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie Lean Management w międzynarodowych korporacjach, głównie w wałbrzyskim zakładzie Toyoty. Swoją karierę w Toyota Motor Manufacturing Poland rozpoczął w 2005 roku od pracy na stanowisku mistrza produkcji. Następnie odpowiadał za budowę i prowadzenie działu szkolącego pracowników liniowych oraz opracowywanie i organizację szkoleń dla wszystkich poziomów organizacji. W 2010 roku objął stanowisko kierownika zmiany w dziale silników, gdzie był odpowiedzialny za produkcję na linii montażu i liniach obróbek mechanicznych. Przez dwa lata pracował jako kierownik, trener i koordynator zespołu specjalistów Lean w dziale TPS – Toyota Production System skupionych na poprawie produktywności i usprawniających procesy. Jako kierownik zmiany pracował, również w dziale produkcji skrzyń biegów i kuźni. W latach 2015-2017 pełnił funkcję menadżera produkcji w dziale odlewni.
Specjalizuje się w szczególności w: tworzeniu ciągłego przepływu w gniazdach i liniach produkcyjnych, redukcji zapasów w toku z wykorzystaniem systemu ssącego Kanban, budowaniu i utrzymaniu systemu 5S, standaryzacji Pracy i TWI.
Doświadczenie doradcze
Współpracował m. in. z: Donaldson, WIP International Production, Etisoft, Alsecco, Schumacher Packaging, Coko Werk, Sempertrans, ZF Automotive Systems, Saueressig Polska, ZASŁAW TSS, Inter-Metal, DOVISTA, NM Polska (Velux), Seito.
*LEI Polska zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów prowadzących szkolenie, zapewniając odpowiednio wysoki poziom merytoryczny szkolenia
Nie udało Ci się zapisać na to szkolenie?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania dodatkowego terminu.
Szkolenie na wyłączność na terenie fabryki
Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak wybrane narzędzie lub rozwiązanie funkcjonuje na hali innej firmy, skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania tego szkolenia w formie zamkniętej (na wyłączność dla Twojej firmy) – pomożemy Ci dobrać odpowiednie przedsiębiorstwo z listy naszych firm partnerskich.