Mapowanie strumienia wartości
Projektowanie przepływów materiałów i informacji w celu skrócenia czasów realizacji oraz redukcji zapasów
Dowiedz się więcejMetoda mapowania strumienia wartości wywodzi się z praktyki koncernu Toyota, w którym znana jest pod nazwą „Analizy przepływów materiałów i informacji”. Służy do przedstawiania stanu obecnego systemu produkcyjnego, obejmującego przepływy materiałowe i informacyjne, projektowania stanów przyszłych, zwanych idealnymi, tworzonych w celu wdrożenia szczupłego systemu produkcyjnego. Dzięki mapom wszystkie procesy zaczynają być widziane z perspektywy klienta, dzięki całościowemu spojrzeniu na dodawanie wartości marnotrawstwo występujące w procesach. Takie spojrzenie pokazuje, które procesy, maszyny czy stanowiska powinny być doskonalone i w jakim kierunku.
Podczas warsztatu uczestnicy wykonają samodzielnie mapy strumienia wartości dla wybranej rodziny produktów w firmie Gospodarzy.
LICZBA GODZIN SPĘDZONYCH NA HALI PRODUKCYJNEJ PODCZAS SZKOLENIA: 4,5h
Adresaci szkolenia
Wyższa i średnia kadra kierownicza przedsiębiorstwa: zarówno od strony techniczno – organizacyjnej (technolodzy, brygadziści, liderzy, kierownictwo produkcji), jak również planowania produkcji i logistyki (obsługa klienta, zamówienia materiałowe, gospodarka magazynowa, logistyka wewnętrzna).
Korzyści dla uczestnika
- Opanowanie umiejętności dostrzegania przepływów w fabryce
- Samodzielne rysowanie mapy strumienia wartości
- Umiejętność całościowego spojrzenia na procesy produkcyjne i planistyczne
- Poznanie narzędzi do ulepszania strumienia wartości
- Opracowanie harmonogramu wdrażania zaprojektowanego przepływu
- Po szkoleniu uczestnik otrzymuje od prowadzącej/prowadzącego pakiet przydatnych materiałów w postaci m.in. arkuszy, tablic, prezentacji, grafik, wideo, raportów, artykułów itp.
Korzyści dla firmy
- Zobrazowanie procesów przepływu materiału i informacji na jednym arkuszu
- Wskazanie miejsc, od których należy rozpoczynać usprawnienia
- Zaprojektowanie wizji stanu przyszłego
- Obniżenie poziomu zapasów
- Skrócenie produkcyjnego czasu przejścia wyrobu przez system
Uzyskaj do 80% dofinansowania do naszych warsztatów i szkoleń
Jeśli Twoje przedsiębiorstwo należy do sektora MSP, teraz możesz zdobyć aż do 80% dofinansowania do naszych usług. Dowiedz się więcej >>
Certyfikat
Sygnowany Lean Global Network
Program
Program szkoleniaPDF, 0.4 MB
Terminy szkoleń
Data | Nazwa firmy i miejsce | Cena netto | Stan zapisów | |
---|---|---|---|---|
21-22.11.2024 | Wrocław | 3350 zł | Sprzedane |
Prowadzący
Maurycy Szkolnicki
Doświadczenie menadżerskie
Zanim dołączył do zespołu LEI Polska pracował przez piętnaście lat w przemyśle maszynowym i FMCG. Doświadczenie we wdrażaniu Lean zdobywał, pracując na różnych stanowiskach, począwszy od koordynatora ds. TPM, poprzez dyrektora produkcji, aż do członka zespołu tworzącego korporacyjny system produkcyjny. Posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku wielokulturowym. Współtworzył i wdrażał standardy korporacyjne na poziomie globalnym wzorowane na Toyota Production System. Posiada międzynarodowy certyfikat Black Belt Six Sigma.
Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, w szczególności: budowaniu stabilności procesów oraz w metodach rozwiązywania problemów (między innymi standaryzacji, 5S, TPM, SMED), reorganizacji przepływu (mapowaniu i doskonaleniu strumieni wartości), wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.
Doświadczenie doradcze
Współpracował m. in. z: Animex, Diehl Controls, Donaldson, Etisoft, Famot, Frohe, Govecs, Inter-Metal, Meyn, Nutricia, Oriflame, Primo Profile, Roto Okna Dachowe, Schumacher Packaging, Sempertrans, Stora Enso, Wavin, Wiennerberger, Zakład produkcyjny Automatyki Sieciowej.
Robert Kagan
Robert jest Członkiem Zarządu i współzałożycielem LEI Polska, szefem zespołu konsultantów. Jest charyzmatycznym liderem działań wdrożeniowych w przemyśle z zakresu Lean Management, autorem szczupłych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Przez 20 lat zdobył ekspercką wiedzę i doświadczenia w budowaniu wartości spółek z sektorów motoryzacyjnego, spożywczego, AGD, elektronicznego, meblowego i metalowego.
Początki swojej kariery zawodowej związał z branżą motoryzacyjną i elektroniczną, wspierając dalej firmy przy dużych transformacjach, jak również w implementacji wybranych technik i metod Lean, m.in. z zakresu gemba walk, zarządzania wizualnego, audytów kierowniczych czy systemów sugestii pracowniczych. Pracuje z kadrą kierowniczą przedsiębiorstw dla lepszego zarządzania zmianami organizacyjnymi. W ostatnich latach przeszkolił ponad 5000 praktyków z przemysłu.
Swoje doświadczenia wdrożeniowe opisał jako współautor w poczytnej książce „Na rozdrożach Lean Management”, będącej swoistym poradnikiem transformacji firm, jak również w serii artykułów publikowanych przez Planet Lean pod egidą Lean Global Network. Robert jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska.
Doświadczenie doradcze
Współpracował m. in. z: Volvo, 3M, Whirlpool, MAN Truck&Bus, Volkswagen, Rolls-Royce, General Electric, Gillette, Carlsberg, Faurecia, Bella, Oriflame, Autoliv, Synthos, Wedel, Philips, PhilipMorris, Mondelez, Electrolux.
*LEI Polska zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów prowadzących szkolenie, zapewniając odpowiednio wysoki poziom merytoryczny szkolenia
Nie udało Ci się zapisać na to szkolenie?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania dodatkowego terminu.
Szkolenie na wyłączność na terenie fabryki
Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak wybrane narzędzie lub rozwiązanie funkcjonuje na hali innej firmy, skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania tego szkolenia w formie zamkniętej (na wyłączność dla Twojej firmy) – pomożemy Ci dobrać odpowiednie przedsiębiorstwo z listy naszych firm partnerskich.
Potrzebujesz pomocy w wyborze szkolenia? Skontaktuj się z nami!
Polecane artykuły
Polecamy również inne warsztaty na terenie firm
Polecamy książki
Naucz się widzieć
Zrozum czym jest przepływ wartości oraz strumień wartości w Twojej firmie. Naucz się tworzyć mapy stanu obecnego i przyszłego. Zrozum, jak wiele kroków w Twoim procesie produkcyjnym jest nieefektywnych i niepotrzebnych. Zdefiniuj problemy oraz przyczyny ich powstawiania. Skróć czas marnotrawiony w procesach Twojego przedsiębiorstwa i naucz się widzieć dzięki metodzie Mapowania Strumienia Wartości.
więcejZobaczyć całość strumienia wartości
Kiedy pojawiło się pierwsze wydanie podręcznika Zobaczyć całość, firmy na całym świecie w pośpiechu rozbijały swoje strumienie wartości, zlecając zadania na zewnątrz i przenosząc działalność za granicę. Menadżerowie gonili za dostawcami gotowymi oferować części za sensacyjnie niskie ceny. Dziś sytuacja jest zupełnie inna.
więcej