Ciągły przepływ oraz system ssący: praktyczne rozwiązania – szkolenie online LIVE
Dwa narzędzia, mające fundamentalne znaczenie dla podniesienia efektywności systemów wytwarzania
Dowiedz się więcejJedyne tak praktyczne szkolenia Lean online na rynku
Opis szkolenia
Produkcja w ciągłym przepływie oraz system ssący to dwa narzędzia, mające fundamentalne znaczenie dla podniesienia efektywności systemów wytwarzania. Ciągły przepływ to bowiem taka organizacja, w której półwyroby są przetwarzane i przekazywane sztuka po sztuce bezpośrednio z jednego stanowiska na drugie. Jest to najbardziej efektywna metoda przepływu, eliminująca zapasy międzyoperacyjne, pozwalająca na uzyskanie wysokiej wydajności i jakości, najkrótszego możliwego produkcyjnego czasu realizacji oraz osiągnięcie niezwykle dużej elastyczności w realizacji zamówień.
Z kolei istota systemu ssącego polega na zastąpieniu przeciwnym rozwiązaniem tradycyjnych metod sterowania produkcją przez harmonogramy, przesyłane od planowania do każdego procesu, określających co i kiedy należy produkować. Harmonogramy takie przez dużą zmienność czynników zewnętrznych powodują często brak synchronizacji procesów, pchanie materiału do następnej operacji i powstawanie zapasów. Przeciwieństwem tego rozwiązania jest właśnie system ssący, w którym Kanban (sygnał ssący) łączy i synchronizuje ze sobą aktywność produkcyjną wszystkich procesów w strumieniu wartości względem rzeczywistych potrzeb klienta (sygnały systemu ssącego zastępują plany produkcyjne), zapewniając kontrolę zapasów na optymalnym poziomie.
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z przykładami rozwiązań przepływu jednej sztuki oraz poznają techniki doskonalenia tego typu organizacji produkcji. Nauczą się także sposobu balansowania pracy dla operatorów produkcyjnych, aby przebiegała ona płynnie i bez zakłóceń. Zaprojektują także przykładowy system ssący oraz poznają praktyczne wady i zalety ich materiałowych oraz produkcyjnych realizacji.
Uwaga! Należy zarezerwować około 2 godziny czasu zaraz po pierwszym dniu warsztatów na pracę własną nad systemem produkcyjnym w swojej firmie. W tej praktycznej części każdy uczestnik otrzyma zadanie do wykonania, które pozwoli przećwiczyć treści zaprezentowane na warsztatach wg podanych wytycznych i wskazówek.
Jeśli masz wątpliwości, czy będziesz mógł zrealizować zadania praktyczne na rzeczywistych procesach w swojej firmie, skontaktuj się z nami.
Korzyści dla uczestnika
- Umiejętność analizowania pracy operatorów linii i gniazd produkcyjnych
- Umiejętność równoważenia pracy pomiędzy operatorami
- Poznanie praktycznych rozwiązań sygnałów ssących (Kanban) i zasad ich projektowania
- Umiejętność obliczania poziomu zapasów w supermarkecie
- Poznanie zasad doboru odpowiednich elementów systemu ssącego
Certyfikat
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma elektroniczny certyfikat sygnowany logo Lean Enterprise Institute Polska oraz Lean Global Network.
Terminy sesji
Koszt szkolenia
**Powyższe ceny są cenami netto i należy do nich doliczyć 23% VAT
Certyfikat
Sygnowany Lean Global Network
Program
Program szkoleniaPDF, 0.1 MB
Terminy szkoleń
Data | Nazwa firmy i miejsce | Cena netto | Stan zapisów | |
---|---|---|---|---|
1-2.12.2021 | Online | 800 zł | Sprzedane |
Prowadzący
Robert Kagan
Robert jest Członkiem Zarządu i współzałożycielem LEI Polska, szefem zespołu konsultantów. Jest charyzmatycznym liderem działań wdrożeniowych w przemyśle z zakresu Lean Management, autorem szczupłych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Przez 20 lat zdobył ekspercką wiedzę i doświadczenia w budowaniu wartości spółek z sektorów motoryzacyjnego, spożywczego, AGD, elektronicznego, meblowego i metalowego.
Początki swojej kariery zawodowej związał z branżą motoryzacyjną i elektroniczną, wspierając dalej firmy przy dużych transformacjach, jak również w implementacji wybranych technik i metod Lean, m.in. z zakresu gemba walk, zarządzania wizualnego, audytów kierowniczych czy systemów sugestii pracowniczych. Pracuje z kadrą kierowniczą przedsiębiorstw dla lepszego zarządzania zmianami organizacyjnymi. W ostatnich latach przeszkolił ponad 5000 praktyków z przemysłu.
Swoje doświadczenia wdrożeniowe opisał jako współautor w poczytnej książce „Na rozdrożach Lean Management”, będącej swoistym poradnikiem transformacji firm, jak również w serii artykułów publikowanych przez Planet Lean pod egidą Lean Global Network. Robert jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska.
Doświadczenie doradcze
Współpracował m. in. z: Volvo, 3M, Whirlpool, MAN Truck&Bus, Volkswagen, Rolls-Royce, General Electric, Gillette, Carlsberg, Faurecia, Bella, Oriflame, Autoliv, Synthos, Wedel, Philips, PhilipMorris, Mondelez, Electrolux.
*LEI Polska zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów prowadzących szkolenie, zapewniając odpowiednio wysoki poziom merytoryczny szkolenia
Nie udało Ci się zapisać na to szkolenie?
Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania dodatkowego terminu.
Szkolenie na wyłączność na terenie fabryki
Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak wybrane narzędzie lub rozwiązanie funkcjonuje na hali innej firmy, skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwość zorganizowania tego szkolenia w formie zamkniętej (na wyłączność dla Twojej firmy) – pomożemy Ci dobrać odpowiednie przedsiębiorstwo z listy naszych firm partnerskich.
Potrzebujesz pomocy w wyborze szkolenia? Skontaktuj się z nami!
Polecamy również inne warsztaty na terenie firm
Polecamy książki
Kopalnia złota
Doskonale napisana powieść o zarządzaniu przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Borykająca się z problemami finansowymi, zarządzana tradycyjnie firma produkcyjna, zostaje przekształcona w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo dzięki pomocy doświadczonego ex-menadżera znającego od podszewki zasady koncepcji Lean Management oraz metody angażowania ludzi. Znakomita lektura dla wszystkich zainteresowanych całościowym zrozumieniem istoty Lean Manufacturing oraz problematyką wdrażania zmian.
więcejDyrektor firmy jako Lean Menadżer
Świetnie napisana powieść, w której nieoczekiwane zwroty akcji prowadzą do pełnego zrozumienia istoty zarządzania w duchu Lean Management. Książka wybitnie uniwersalna. Absolutny "must read" dla każdego, kto ma związek z zarządzaniem.
więcej