fbpx

Warsztaty na terenie firmy BSH


Opis firmy

Wizja BSH Łódź Oddział BSH w Łodzi cieszy się uznaniem – tworzą go pełni inspiracji pracownicy, darzący się wzajemnym szacunkiem.

Misja BSH Łódź Jesteśmy zespołem utalentowanych i pełnych inspiracji pracowników, którzy tworzą nowe technologie i rozwiązania, aby dostarczać naszym klientom doskonałe produkty i usługi spełniające ich marzenia, przy zapewnieniu wzajemnych korzyści.

Lider polskiego i europejskiego rynku AGD firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką niemieckiego koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH z siedzibą w Monachium. Globalne roczne obroty wynoszą ponad 10,5 mld EUR (2013), co daje mu jedną z najsilniejszych pozycji na światowym rynku urządzeń gospodarstwa domowego. BSH GmbH został utworzony w 1967 roku, jako joint venture pomiędzy firmami Robert Bosch GmbH i Siemens AG. Obecnie BSH posiada 41 fabryk w 13 państwach w Europie, USA, Ameryce Łacińskiej i Azji. Łącznie w całej globalnej sieci sprzedaży i obsługi klientów BSH, działa około 80 firm w 47 krajach, zatrudniając ok. 50.000 osób.

Polska spółka-córka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w swoich trzech łódzkich fabrykach produkuje pralki, zmywarki, suszarki do ubrań oraz dystrybuuje sprzęt AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. Spółka w 2013 roku osiągnęła obroty około 4,3 mld zł. BSH zatrudnia w Polsce ok. 3.500 osób. Łączna wartość polskich inwestycji na koniec 2013 roku przekroczyła 500 mln euro.

Łódzkie fabryki BSH powstawały kolejno w latach: 1994 r. (fabryka pralek), 2002 r. (fabryka zmywarek) i 2005 r. – fabryka suszarek bębnowych, która jest jedyną tego typu fabryką w koncernie. W 2007 roku uruchomiono przy fabryce suszarek Centrum Kompetencyjne dla tego produktu, w którym polscy inżynierowie opracowują nowe rozwiązania dla tego produktu. Łódź jest także dla koncernu ważnym miejscem lokowania centrów usług wspólnych. Obecnie funkcjonują one dla IT, zakupów nieprodukcyjnych i księgowości zobowiązań. BSH w Polsce posiada również dwa centra logistyczne – w Łodzi i w Bukowcu.

Fabryki BSH znajdujące się w Łodzi od lat stosują filozofię Lean Manufacturing, która jest obecna nie tylko w procesach produkcyjnych, ale także w obszarach administracyjnych. Obecnie fabryka pralek i fabryka suszarek ubiegają się o certyfikację japońskiego instytutu JIPM TPM.

BSH Polska jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. tytułu Top Employers Polska 2012, 2013 i 2014, Top Employers Europa 2014 oraz Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej. Spółka była także wielokrotnie nagradzana w plebiscycie Perły Polskiej Gospodarki.

Warsztaty prowadzone na terenie firmy

Nie znalazłeś informacji, której szukasz? Zadzwoń lub wyślij do nas zapytanie

tel.: 506 785 310

e-mail: info@lean.org.pl

Administrator Danych Osobowych: Lean Enterprise Institute Polska sp. z o.o.
Pełna klauzula

Zapoznałem się z pełną treścią klauzuli informacyjnej